Společnost Schneider Electric uvádí na trh novou generaci střídavých nabíjecích stanic pro elektromobily EVlink Pro AC a Pro AC Metal. Mezi jejich největší vylepšení patří optimalizace spotřeby elektrické energie, maximalizace doby provozu a ještě vyšší efektivita. Zároveň zajišťují bezproblémové uživatelské prostředí jak pro řidiče, provozovatele, tak pro instalační techniky.

„EVlink Pro AC jsou snadno a intuitivně instalovatelné chytré nabíjecí stanice, které zajišťují bezpečné dobíjení elektromobilů s důrazem na maximální šetrnost k životnímu prostředí. Navíc dokáží minimalizovat odběry elektrické energie ve špičkách, což přispívá ke snižování ceny výsledného dobíjení,“ říká Leoš Kabát, specialista na elektromobilitu společnosti Schneider Electric

Díky možnosti vzdáleného monitorování nabíjecího procesu a inteligentnímu nabíjení se mohou nazývat chytrými nabíječkami. To v praxi znamená, že jsou schopné nabíjecí proces kontrolovat a proces pozastaví přesně v okamžiku, kdy jsou baterie plně dobity.

Nabíječky EVlink Pro AC a Pro AC Metal zaručují vysokou spolehlivost díky robustním, pečlivě testovaným a certifikovaným komponentům splňujícím přísné normy (ISO, IEC, …). Jsou vhodné nejen do domácích garáží pro běžné uživatele vozů s elektrickým pohonem či na parkoviště bytových domů. Hodí se rovněž pro instalaci v komerčních nebo průmyslových budovách – v sídlech korporátních společností, ve skladech i na parkovištích nemocnic, obchodních center; kdekoliv, kde se zejména v následujících letech s dobíjením elektrických vozů bude muset počítat.

„Verze Pro AC Metal se vyznačuje zvýšenou ochranou proti poškození na veřejně přístupných místech, která však na domácích či jiných méně frekventovaných parkovištích není zapotřebí – na ta je dobře připravena EVlink Pro AC,“ vysvětluje rozdíl mezi stanicemi Leoš Kabát.

V České republice roste podíl elektromobilů i nabíjecích stanic. Doposud je v Česku registrováno přes 12 000 elektroaut (cistadoprava.cz, 2022) a téměř 1 000 veřejných dobíjecích stanic (mpo.cz, 2022). Předpoklad je, že do roku 2030 se zvýší počet elektroaut na našem trhu až o 30 % (BNEF Electric Vehicle Outlook, 2020). Rozmachu elektromobility napomáhá i novela stavební vyhlášky, která platí od minulého roku a zpřístupňuje domácí nabíjení elektroaut. Podle ní musí mít každá novostavba povinnou instalaci rozvodů pro nabíječky. Stát také na konci minulého roku rozšířil podporu v rámci programu Nová zelená úsporám o nabíjecí stanice pro rodinné a bytové domy. Například Schneider Electric naistaloval v tomto roce doposud 3x více stanic než ve stejném období roku minulého, což svědčí o tom, že zákazníci důvěřují spolehlivosti a uživatelské přívětivosti stanic právě od Schneider Electric. Více na  Schneider Electric CZ