SKYCHARGE se stal první nabíjecí stanicí pro elektrická letadla, která získala certifikaci Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). Za jeho vývojem stojí společnosti Pipestrel a Green Motion.

Již loni v červnu se letadlo Velis Electro od společnosti Pipistrel stalo prvním EASA certifikovaným elektrickým letadlem na světě. Skutečnost, že nyní obdržela certifikaci také  nabíjecí stanice SKYCHARGE, je důležitým milníkem ve snaze o zajištění ekologicky udržitelného letectví.

SKYCHARGE funguje na DC nabíjecí technologii společnosti Eaton a zajišťuje tak nevídanou efektivitu konverze (více než 96%) a hustotu napájecí infrastruktury pro elektrická letadla a eVTOL letadla (elektrická letadla s možností vertikálního vzletu a přistání).

Nabíjecí zařízení může být fixované, tedy jako stojan nebo mobilní na kolečkách. Mobilní verze je vhodná pro dobíjení letadel (GB/T přípojka) i automobilů (CCS nebo CHAdeMO přípojka) a nenese s sebou žádné instalační náklady, protože může být připojena k existující CEE zásuvce. Jde také o první nabíjecí stanici pro elektrická letadla, která má charakteristiky chytré sítě a je připravena na posílání napětí do sítě (V2G).

François Randin, zakladatel a ředitel společnosti Green Motion, která je nyní součástí korporace Eaton, řekl: „SKYCHARGE je výsledkem partnerství Pipestrelu a Green Motion, tedy dvou společností s revolučními nápady a neotřelými řešeními. Spojení obou týmu expertů má za cíl redefinovat letectví a změnit ho tak, aby bylo levnější a neznečišťovalo životní prostředí.“

Více o flexibilních energetických systémech, které budou pohánět budoucnost se můžete dočíst na https://www.eaton.com/cz/cs-cz/company/news-insights/energy-transition.html

O společnosti

Pipistrel je vedoucím světovým výrobcem malých letadel a specializuje se na výrobu energeticky úsporných a výkonných letadel. Pipestrel vyrobil již více než 2 200 letadel a získal si reputaci jako výrobce unikátních a inovativních výrobků určených pro klienty na celém světě.

Pipistrel je jedinou společností na světě, která v současné době prodává čtyři rozdílné modely elektrických Taurus Electro, Alpha Electro a Alpha Electro LC, společně EASA type certifikovaným Velis Electro.