Dnešní den 7. 9. byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem čistého ovzduší. Nezapomeňte si tedy udělat čas na pořádně dlouhou procházku a načerpat tak příjemné paprsky babího léta. Pokud Vám to práce či zdraví nedovolí, pamatujte na to, že pravidelné větrání je nezbytné pro udržení zdravého vnitřního klimatu.

Inteligentní meteorologická stanice Netatmo Vám nejen přinese přesné údaje o venkovní teplotě, ale pomůže monitorovat i stav vnitřního ovzduší jako vlhkost, atmosférický tlak i hladinu CO2. Pokud hladina CO2 překročí zdravý limit, uživatel okamžitě obdrží upozornění na svůj chytrý telefon, aby vyvětral.

Vzduch uvnitř je navíc pětkrát více znečištěný než venkovní vzduch, což může ovlivňovat nejen naše zdraví, ale i soustředěnost. Například vysoká hladina CO2 ovlivňuje naše kognitivní funkce a může způsobit bolesti hlavy, pálení očí nebo nepříjemný pocit na hrudi. Proto je důležité často větrat, aby se hladina CO2 udržela v nízkých hodnotách. Nejvíce znečištěný vzduch bývá v dětských pokojích.

Meteostanice navíc svým jednoduchým, elegantním a zároveň odolným designem zapadne do každého interiéru. Jednodílná hliníková konstrukce bezdrátového venkovního modulu je zcela odolná vůči povětrnostním vlivům. Meteostanici lze doplnit o Inteligentní anemometr na měření síly větru a Inteligentní srážkoměr.

Přesné údaje o počasí po celé ČR včetně množství srážek a rychlosti větru můžete sledovat na stránce https://weathermap.netatmo.com/, která sbírá údaje od všech uživatelů meteostanic na území České republiky. Více o Mezinárodním dni čistého ovzduší se dočtete na: https://www.un.org/en/observances/clean-air-day (7.9.2021)