Letošní léto je opět charakterizováno silnými bouřkami, které mnohdy dosahují vysoké intenzity a mohou mít ničivé následky. Naše domácnosti a firmy, které jsou čím dál tím více závislé na elektronice, nejsou ale vždy vybaveny pro chvíle výpadku proudu. Víte, co je možné udělat, aby se vás tyto problémy netýkaly?

Nejlepším řešením je pořízení záložního zdroje a přepěťové ochrany. Označuje se zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply, tedy nepřerušitelná dodávka energie). Jednoduše řečeno, jde o chytřejší a výkonnější power banku, která se zapne ve chvíli, kdy dojde k výpadku napájení. Vy tak můžete nerušeně pokračovat v práci nebo třeba v hraní počítačových her nebo sledování Netflixu, dokud nebude obnoveno běžné napájení.

Výhody Eaton 3S Mini

Poslední novinkou je UPS Eaton 3S Mini. Jejím hlavním tahákem je baterie, která udrží připojené zařízení až několik hodin v provozu i po výpadku centrálního napájení. Výhody výdrže baterie jsou nesporné. Pokud vám vypadne proud například v objektu firmy sledované IP kamerami, vaše kamera tak bude natáčet i ve chvíli, kdy je objekt nejzranitelnější. Pokud s UPS, které nahrazuje napájecí kabel, propojím WiFi router, vyhnete se při krátkém výpadku napájení zdlouhavému restartu zařízení. V jiných případech můžete elektroniku v klidu vypnout a případně si uložit potřebné věci. Baterii na to budete mít vždy připravenou. O postupném vybíjení vás informují LED diody na přední straně zařízení.

Předností Eaton 3S Mini je, jak napovídá název, malá velikost. Další výhodou je snadné zapojení, a to pomocí čtyř typů výstupních konektorů, které naleznete v základním balení. UPS Eaton 3S Mini navíc disponuje čtveřicí výstupních napětí, a zajišťuje tak maximální kompatibilitu se zálohovaným zařízením. Připojení vám zabere jen pár vteřin.

Nový model je perfektní v kombinaci se síťovými prvky a IP kamerami a také s malými chytrými spotřebiči. Zejména u zařízení, která musí běžet bez přestávky, výhod UPS využijete opravdu na maximum.

Další UPS zařízení

Společnost Eaton nabízí také další UPS zařízení, která jsou vhodná pro použití v domácnostech a k ochraně samostatných pracovních stanic. Eaton 5E je UPS s line interactive topologií, který poskytuje úspornou a spolehlivou ochranu napájení proti jeho výpadkům a špatné kvalitě. Díky malým rozměrům může být zdroj Eaton 5E snadno umístěn buď v kanceláři, nebo v domácnosti. Řada Eaton Ellipse ECO je zdroj UPS s vestavěnou vysoce výkonnou přepěťovou ochranou. Toto zařízení rovněž chrání datová připojení, jako například Ethernet, Internet a telefonní linky. Eaton Ellipse ECO s funkcí EcoControl umožňuje úsporu energie až 25 % v porovnání s předchozími generacemi UPS.

Záložní zdroj UPS by měl být v každé moderní domácnosti a firmě, bohužel jde o opomíjenou součást. Přitom díky jednorázové investici se v budoucnu vyhnete zbytečným starostem a nemalým výdajům. Více na www.eaton.cz