Nejnovější budovy v Riverside Karlín získaly potvrzení, že CA Immo to s kvalitou života v kampusu i udržitelností myslí skutečně vážně.

Společnost CA Immo pokračuje v rozvoji a zdokonalování kampusu Riverside Karlín na začátku Rohanského nábřeží. Poslední dvě dokončené kancelářské budovy Mississippi House a Missouri Park získaly prestižní nejvyšší stupeň certifikace WELL PLATINUM v2.

Certifikace WELL je celosvětově uznávaný standard pro hodnocení kvality vnitřního prostředí budov s ohledem na lidské zdraví a pohodu. Získání certifikace WELL PLATINUM znamená, že Mississippi House a Missouri Park splnily nejpřísnější kritéria pro kvalitu vzduchu, vody, výživy, světla, fitness a pohody.

„Ocenění WELL PLATINUM navazuje na certifikát LEED PLATINUM, který jsme získali již dříve. Mississippi House a Missouri Park se díky tomu stávají výjimečnými v rámci celého českého realitního trhu. Obě certifikace potvrzují vysoký standard udržitelnosti a kvality vnitřního prostředí těchto moderních kancelářských prostor,” upozorňuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice. „Získané prvenství nás velmi těší, ale nyní se již soustředíme na inovace v budovách, které jsme tu postavili dříve. Hodně investujeme také do kvality života na celém území Riverside Karlín. Po dokončení lávky HolKa jsme se stali vstupní branou do Karlína z Holešovic. Riverside se tak stalo místem, kde se budou přirozeně potkávat lidé, kteří tudy jen procházejí s těmi, kdo tu pracují. Chceme, aby se tu všichni cítili dobře,” dodává.

Certifikace WELL se od ostatních certifikací liší tím, že klade velký důraz na vliv vnitřního prostředí v budovách na lidské zdraví a pohodu. Vznikla v USA a pro její získání je nezbytné splnění konkrétních stavebních a provozních standardů, přičemž vysoká kvalita vnitřního prostředí je měřena a kontrolována nezávislým odborníkem.

V případě Mississippi House a Missouri Park jde konkrétně o následující parametry:

  • Vysoký standard kvality vzduchu: Budovy zajistily optimální množství a kvalitu přiváděného vzduchu, což přispívá k zvýšení pracovního výkonu až o 11 %.
  • Vnitřní osvětlení respektuje přirozené světlo: Velká světelná výška stropů, umístění a velikost oken zajistily dostatečný přísun světla a výhled do zeleně. Umělé osvětlení je vybaveno technologií Flicker-free, odstraňující jakékoli nepříjemné blikání. Osvětlení v cirkadiánním režimu pracuje dle přání uživatele anebo v automatickém režimu, přičemž respektuje denní dobu a diagnostiku venkovního světla neboli chromatiku. Teplota světla od modré po žluté zohledňuje přirozený biorytmus.
  • Kvalita pitné vody: Přísné normy pro kvalitu a chuť pitné vody platí nejen v kancelářích, ale i v zázemí a okolí budovy.
  • Podpora pohybu: Okolí budovy nabízí dostatečné zázemí pro cyklisty a běžce, navíc v létě i pro milovníky různých sportovních aktivit.

Duševní zdraví: Okolní zahrada a park s relaxačními zónami jsou připraveny k odpočinku. Pro ty, kteří chtějí pracovat na čerstvém vzduchu, nabízejí venkovní kancelář. Více na www.riversidekarlin.cz