Jedním z cílů nového projektu Energetického Holdingu Malina je takřka v přímém přenosu všem lidem ukázat, jak fungují solární elektrárny a jaký vliv má na výrobu velikost elektrárny, její umístění v regionu a také počasí. Lidé se mohou jednoduše podívat na webové stránky www.setrimsmalinou.cz a každý den se přesvědčit, kolik elektrárny vyrábí a kolik svým vlastníkům šetří peněz.

„Náš projekt je postaven na heslu důkaz místo slibů. Vybrali jsme deset elektráren, které jsme letos postavili v různých regionech Česka a každý den zveřejňujeme jejich výrobu. Všichni, kteří zvažují pořízení fotovoltaiky, se mohou jednoduše a každý den přesvědčit, jak solární elektrárny fungují, kolik vyrábí energie a kolik ušetří peněz,” říká Cyril Regner, majitel Energetického Holdingu Malina.

Každodenní informace o výrobě deseti referenčních elektráren pomáhají lidem lépe pochopit, jaký vliv má na výrobu umístění v regionu i aktuální počasí. Vyvrací také mýty, že solární panely v zimě nevyrábí žádnou energii. Například za měsíc listopad elektrárna o výkonu 9,72 kWp vyrobila přes 281 kWh a ušetřila přes 1 400 korun.

Webová stránka je součástí nového projektu Šetřím hned – Šetřím s Malinou, který spustila firma před dvěma týdny. Nabídka je postavena na jednoduchém principu – lidé začnou šetřit s fotovoltaikou hned, jak si ji objednají a složí zálohu. Energetický Holding Malina jim každý měsíc pošle na účet přesně tolik peněz, kolik by ušetřili, kdyby ji už měli nainstalovanou. Přesná částka se vypočítává z průměrné výroby deseti referenčních elektráren, které už dříve holding nainstaloval napříč Českou republikou. Jejich výroba se průměruje na 1 kWp a následně vynásobí výkonem objednané elektrárny daného zákazníka. Energetický Holding Malina vyplatí následně pět korun za každou kWh, a to až do doby, než zákazníkovi nainstaluje jeho vlastní fotovoltaickou elektrárnu.

„Lidé chtějí za energie šetřit hned a bez stresu a my jim to přinášíme. Za první dva týdny od spuštění programu máme desítky zájemců, kteří do programu vstupuji,” doplňuje Cyril Regner.  Více o novém projektu okamžité úspory najdete na webu www.setrimsmalinou.cz.