Resideo přichází s další novinkou pro úsporu energie a představuje novou generaci zónových regulátorů pro podlahové vytápění. Profesionálům nabídne snadnou instalaci a kompatibilitu s dalšími zařízeními, zákazníkům efektivnější regulaci teploty a dlouhodobé úspory

Společnost Resideo Technologies, globální poskytovatel řešení pro domácí pohodlí a bezpečnost, uvedla na trh nový zónový regulátor podlahového vytápění a chlazení s technologií Bluetooth® Honeywell Home HCC100, který zjednodušuje regulaci teploty i ovládání a snižuje náklady na vytápění.

V Evropě navržený a vyráběný regulátor Honeywell Home HCC100 může individuálně řídit až osm zón/místností v domácnosti nebo kanceláři. Profesionálním instalatérům nabízí HCC100 komplexní řešení, které lze snadno integrovat do nových i stávajících systémů a které je současně podporováno aplikací Resideo Pro umožňující rychlejší a jednodušší instalaci a konfiguraci.

Profesionální regulátor HCC100 je optimální volbou pro systémy podlahového vytápění a nabízí tyto klíčové vlastnosti:

■ Efektivní zónovou regulaci teploty s integrovanou funkcí řízení vytápění a chlazení

■ Bluetooth komunikaci pro snadnou konfiguraci a nastavení prostřednictvím aplikace Resideo Pro

■ Drátové a bezdrátové ovládání zón v jednom systému

■ Optimalizaci řízení zdroje (kotel, tepelné čerpadlo apod.) podle požadavků jednotlivých zón/místností

■ Možnost propojení s chytrým zónovým systémem evohome a plnou kompatibilitu s dalšími energeticky úspornými termostaty Honeywell Home včetně nové řady DT4

Právě možnost chytré zónové regulace teploty může být klíčovým řešením pro mnoho obyvatel České republiky, z nichž více než pětina v nedávném průzkumu Resideo zaměřeném na energetické úspory domácností potvrdila, že jejich řešením rostoucích nákladů na energie je částečné nebo dokonce úplné vypnutí vytápění. Tento postup však může mít v dlouhodobém horizontu negativní následky v podobě zamrznutí potrubí či vlhkosti v budově. Vhodnějším řešením je možnost chytrého snížení úrovně vytápění dle skutečného využití místností, a právě zde může inteligentní zónové řízení teploty skutečně pomoci.

„Náklady na energie jsou stále dominantním tématem a společně se zpřísňujícími se normami na účinnost jsme svědky určité revoluce, která se týká celého odvětví vytápění. Přechod od plynových kotlů k tepelným čerpadlům a od radiátorů k podlahovému vytápění je výzvou pro všechny, včetně instalatérů. Nový regulátor Honeywell Home HCC100 proto nabízí spolehlivé řešení zónové regulace podlahového vytápění pro kotle i tepelná čerpadla. Díky inovativním funkcím, jako je aplikace Resideo Pro, která instalatéry provede celým procesem nastavení a uvedení do provozu, je tou správnou volbou pro profesionály, kteří chtějí svým zákazníkům poskytovat prvotřídní služby hned napoprvé,“ okomentoval uvedení nového produktu Krzysztof Meinicke, produktový ředitel Resideo v regionu EMEA.

Další informace jsou k dispozici zde.