Společnost Siemens Mobility představuje MoComp, souhrnný a jediný zdroj, který poprvé zpřístupňuje všem zákazníkům po celém světě obsáhlé portfolio jejích komponentů pro kolejová vozidla.

MoComp nabízí kompletní řadu elektrických a mechanických komponent a systémová řešení pro moderní kolejová vozidla. To zahrnuje sběrače proudu, pohonné systémy, podvozky, brzdy a palubní napájecí zdroje. Portfolio MoComp otevírá nové perspektivy výrobcům kolejových vozidel, výrobním partnerům OEM a provozovatelům vozidel. Nabízí špičkovou řadu komponentů, se kterými mohou spolehlivě provozovat kolejová vozidla po celou dobu jejich životnosti.

„Naše mnohaleté zkušenosti s vozidly pro přepravu cestujících a s lokomotivami nám umožňují nabídnout železničnímu odvětví komplexní portfolio komponentů a systémů. Tato produktová řada byla vyvinuta speciálně pro potřeby průmyslu kolejových vozidel z pohledu výrobce vozidla,“ vysvětluje Albrecht Neumann, generální ředitel Rolling Stock společnosti Siemens Mobility. „MoComp nabízí výrobcům kolejových vozidel, OEM partnerům a provozovatelům vozidel snadné objednání jednotlivých komponent i celých systémů, které jim pomohou optimalizovat a zlepšit výkonnost kolejových vozidel.“

Rozsáhlá nabídka zahrnuje spolehlivé, robustní a kvalitní produkty pro lehká kolejová vozidla, tramvaje, systémy metra a plně automatické osobní dopravní systémy (APM, Automated People Mover), jakož i pro regionální a vysokorychlostní trakční jednotky, lokomotivy a osobní vozy. Portfolio produktů Siemens Mobility pokrývá všechny typy napájecích napětí a rozchodů kolejí pro všechny segmenty trhu železniční dopravy.

Díky mezinárodní působnosti společnosti a zkušenostem s dopravními systémy všeho druhu, včetně jejich schvalování, může Siemens Mobility nabídnout svým zákazníkům produkty šité na míru, které splňují všechny požadované certifikace a normy. Celosvětová síť výrobních závodů a kompetencí společnosti navíc umožňuje nabídnout každému zákazníkovi k dodaným produktům i rychlý, flexibilní a efektivní servis.