Platforma Woltair, která propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi a dlouhodobě prosazuje udržitelná řešení na energetickém trhu, loni uzavřela smlouvy se zákazníky v hodnotě 330 milionů korun. To je 4,5krát více než v roce 2020. Firma, která byla ještě do loňského srpna známá pod názvem Topíte.cz, zároveň od léta do své nabídky zařadila také fotovoltaiku. Ta již ve čtvrtém kvartálu roku generovala téměř 50 % z celkového obratu. Mezi zásadní milníky loňského roku počítá Woltair také úsporu 6 300 tun CO2, která vznikla použitím progresivních technologií, jako je právě fotovoltaika nebo tepelná čerpadla. V blízké budoucnosti si Woltair slibuje další růst v domovském Česku i v Polsku, kde má od loňského září svou pobočku. V blízké budoucnosti chce společnost expandovat i do západní Evropy.

„Rok 2021 byl pro naši firmu klíčový v mnoha ohledech. Kromě obrovského nárůstu provedených montáží, kterých bylo téměř tisíc po celé republice, se nám podařilo do nabídky zahrnout také fotovoltaiku. Netrvalo to ani půl roku a už stojí za polovinou našich příjmů. Zároveň se můžeme pyšnit 95% spokojeností dotazovaných zákazníků, čehož si velice vážíme a chceme v nastoleném trendu pokračovat i nadále,“ komentuje loňské úspěchy spoluzakladatel a CEO firmy Daniel Helcl.

Budoucnost patří fotovoltaice

V týmu Woltair dnes působí 150 expertů na fotovoltaiku a tepelná čerpadla, kteří v roce 2021 úspěšně odbavili celkem 967 zakázek. Tímto počet dokončených zakázek narostl oproti předchozímu roku třikrát a v letošním roce si firma stanovila závazek růst ještě zdvojnásobit. „Už teď ale vidíme, že máme potenciál dosáhnout daleko větších čísel,“ prozrazuje Helcl.

V polovině roku přišel rebranding, který je výsledkem dlouhodobého úsilí stát se jedničkou v udržitelných technologiích budov na evropském trhu. „Koncem roku 2020 jsme se začali ještě více přiklánět k využívání solárních energií, konkrétně k unikátní kombinaci tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren – tedy k vlajkové lodi udržitelné a čisté energie, která má potenciál uspět nejen v českých, ale i zahraničních domácnostech, a pomoci tak lepšímu životnímu prostředí po celém kontinentu,“ říká Helcl.

Řešení pro elektromobily a největší showroom v ČR

Startup pak loni v prosinci představil tzv. wallboxy neboli domácí nabíjecí stanice pro elektromobily. Ty přináší bezpečnou, ekologickou a výhodnou možnost dobíjení až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení. „Vlastníci elektromobilů mají navíc nárok na užívání tarifu distribuční sazby D27d, díky kterému mohou mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za zvýhodněnou cenu. S tímto tarifem se mohou elektromotoristi dostat v závislosti na dodavateli elektřiny na cenu až 2,50 Kč za kilowatt elektřiny a jezdit tak za symbolických 50 haléřů na kilometr,“ uvádí CEO společnosti.

Firma také otevřela ve své pražské centrále showroom, kde se technici mohou proškolit v největším školicím centru tepelných čerpadel a fotovoltaiky v České republice – tzv. Woltair Academy. Současně podstatně rozšířila své sklady a otevřela nové kanceláře v pražském Zličíně.

Od příštích měsíců si firma slibuje další rozvoj provozu v sousedním Polsku, což by mělo celkový růst ještě zhruba 2,5krát popohnat. V plánu je také komerční spuštění aplikace pro instalační techniky a nové investiční kolo, které umožní plánovanou expanzi směrem do západní Evropy.

Více na: www.woltair.cz