Rada pro vysoké budovy a městská stanoviště (CTBUH), přední mezinárodní organizace v oblasti vysokých budov a městské udržitelnosti, ocenila americké velvyslanectví v Londýně jako vítěze ceny za vynikající výkon v roce 2020 v kategorii Nejlepší vysoká budova do 100 metrů.

Objekt velvyslanectví je ceněn za své výjimečné vedoucí postavení v oblasti životního prostředí a energetiky, efektivního designu a představuje závazek Bureau of Overseas Buildings Operations (OBO) k péči o životní prostředí a udržitelným inovacím. Budova navržená firmou Kieran Timberlake se sídlem ve Filadelfii a postavená společností BL Harbert International zahrnuje několik inovativních řešení pro úsporu energie, včetně osvětlení a ovládání stínu reagujících na denní světlo, pasivních a aktivních prvků chlazení, účinných mechanických systémů a kombinované výroby tepla a energie. Obnovitelná energie je využívána pomocí fotovoltaiky a tepelných čerpadel, která zužitkují energii z hlubin k vytápění a chlazení budovy. Velvyslanectví představuje to nejlepší z americké architektury, inženýrství a technologie a nastavuje nový standard pro design diplomatických kampusů v zámoří.

Americké velvyslanectví v Londýně bylo oceněno spolu s dalšími projekty po celém světě, které přispěly k pokroku vysokých budov a městského prostředí. CTBUH tuto cenu oficiálně předá na květnové konferenci Tall & Urban Innovation Conference v roce 2021.

Od zahájení programu výstavby v roce 1999 dokončilo OBO 164 nových diplomatických zařízení. V současné době má po celém světě více než 50 aktivních projektů, ať už v oblasti designu nebo ve výstavbě. Jsou to bezpečná, spolehlivá, funkční a odolná zařízení.  Zdroj: https://www.state.gov/new-u-s-embassy-in-london-receives-award-of-excellence-from-council-on-tall-buildings-and-urban-habitat/