Česká asociace interim managementu, jejíž členové – manažeři pomáhají rozvíjet i zachraňovat firmy, pořádá vůbec první vlastní program na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Představí se odborné veřejnosti formou BUSINESS DNE ve středu 11. října v pavilonu E. Součástí bude seminář a debata s průmyslovými lídry. Obě akce budou zaměřené na praktické možnosti řešení dopadů nepříznivého vývoje českého hospodářství na průmysl a zejména na střední a menší firmy, na jejich rozvoj a konkurenceschopnost.

Dopoledne proběhne seminář na téma ROLE INTERIM MANAGEMENTU PŘI TRANSFORMACI PRŮMYSLU, na kterém bude krizový a restrukturalizační manažer Petr Karásek, viceprezident České asociace interim managementu, prezentovat zkušenosti interim manažerů z různých provozních restrukturalizací průmyslových podniků, vč. společnosti TATRA TRUCKS, a možnosti jejich využití. Zaměří se na problematické záležitosti, kterým by se měly firmy ve svém zájmu vyhnout, ale také na postupy, které pomohly nastartovat další rozvoj podnikatelských subjektů.

Druhou akcí bude odpolední debata se zkušenými manažery z průmyslových firem pod názvem CESTA K PROSPERITĚ – OD SUBDODAVATELE K FINALISTOVI aneb STRATEGIE JE ZÁKLAD! O své zkušenosti se podělí Petr Rusek, bývalý obchodní ředitel KAROSY/IVECO, restrukturalizační obchodní ředitel a předseda představenstva TATRA TRUCKS, nyní majitel subdodavatelské společnosti do automotive. Druhým řečníkem bude Marián Lipovský, vrcholový manažer SONY Slovakia, Železáren Hrádek a ZETOR Brno. Dvojici top manažerů doplní Martin Tvarůžek, průmyslový designer, držitel ocenění Red Dot Best of the Best 2023. Debatu bude moderovat PR manažerka, dříve redaktorka a moderátorka České televize, Jana Dronská. Společně se v debatě pokusí na základě zkušeností sestavit návod na to, jak se firmy mohou stát úspěšnější a odolnější ve složitých podmínkách velké konkurence, silného tlaku zákazníků a dalších problémů doléhajících na český průmysl.

Zvolená témata volně navazují na loňský podcastový seriál časopisu MM Průmyslové spektrum a České asociace interim managementu Jak vést firmu k prosperitě ve složité době. Partnerem BUSINESS DNE je kromě vydavatelství magazínu MM Průmyslové spektrum také Regionální hospodářská komora Brno. Během celého dne bude prostor na setkání s interim manažery a na diskuse nejen nad vývojem české ekonomiky a dopady na průmysl. Zájemci se mohou dozvědět, jak interim manažeři pracují a postupují, na jaké situace je možné je využít nebo jak si vybrat ty správné.

Pro vystavovatele i návštěvníky veletrhu může být BUSINESS DEN České asociace interim managementu (CAIM) příležitostí podívat se na podnikání jiným úhlem pohledu a najít inspiraci k dalším významným krokům. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách asociace, kde jsou také podrobnosti o akcích CAIM na MSV.