Společnost 2 JCP se jako první česká firma stala členem CCSA, mezinárodní obchodní asociace, která prosazuje komerční využití zachytávání a ukládání oxidu uhličitého (CCS).

Mezinárodní asociace CCSA (Carbon Capture and Storage Association) sdružuje společnosti a organizace z oblasti komerčního využití CCS, které propojuje s vládami a dalšími stakeholdery. Vedení společnosti 2 JCP si od členství slibuje těsnější spolupráci s decision makery, byznys partnery, přístup k nejnovějším informacím a mezinárodní upevnění pozice. „Zachytávání a ukládání oxidu uhličitého je jednou z hlavních cest k uhlíkové neutralitě, proto této oblasti v rámci našeho R&D věnujeme velkou pozornost,“ říká generální a obchodní ředitel společnosti Jan Pačes.

Společnost 2 JCP dokáže výrobcům z oblasti CCS navrhnout a na míru vyrobit především tlakové i netlakové nádoby a potrubí určené pro systémy zachycování oxidu uhličitého v průmyslových provozech. „Aktuálně se například s firmou Midsund Industriservice podílíme na výrobě sedmi izolovaných atmosférických nádrží, které se v norském Breviku stanou součástí dosud největšího CCS projektu na světě,“ dodává Pačes.

Více na: www.2jcp.cz a https://www.ccsassociation.org