Výzkum společnosti Epson odhalil, že 73 procent pedagogů chce vědět, jak lépe využívat technologie, které jsou již v jejich organizaci k dispozici. Aby na tuto otázku odpověděla, vydala společnost Epson novou zprávu, Posouvání hranic vzdělávání, ve které vyzývá k tomu, aby se vzdělávací systémy vrátily k technologickým základům a zaměřily se na to, co výzkumníci nazývají „vzdělávacím jádrem“.

Tento koncept naznačuje, že pro zlepšení výsledků studentů by se technologie měly zaměřit na jediný cíl: posílení interakcí mezi učiteli a studenty ohledně vzdělávacích materiálů.

Může se jednat o něco tak jednoduchého, jako když učitel pomocí moderního, superjasného projektoru nebo interaktivní obrazovky prezentuje studentům nápady, což jim umožní se zapojit a procvičit své znalosti. Až 89 % pedagogů se shoduje na tom, že je pro ně důležité poskytnout studentům pomocí projekčního zařízení lepší vizuální zážitek.

Zpráva nastiňuje, jak mohou učitelé rozšířit kvalitní výuku, usnadnit personalizovanou výuku, rozšířit příležitosti k procvičování a zvýšit zapojení žáků pomocí jednoduchých technologií, které již ve školách často existují. Patří sem projektory, tiskárny, interaktivní obrazovky a skenery.

Dr. Sarah Henkelmann-Hillebrand ze společnosti Epson říká: „Ve školách je obrovské množství technologií. Ale vytěžit z nich maximum může být náročné. Naše zpráva doporučuje vrátit se k základům a zaměřit se na „vzdělávací jádro“. Tento nápad není nový, ale často se na něj zapomíná. Je přitom extrémně jednoduchý a ukazuje, jak by se stávající technologie měly používat. Naše zpráva obsahuje praktické rady, které lze uvést do praxe.“

Více informací: https://neon.epson-europe.com/files/assets/source/a/c/t/i/a17854-research-lores-cs-cz-epson_education_report.pdf