Průzkum značky Tork ukázal, že mnoho pracovníků obsluhujících stroje musí denně až dvacetkrát přerušit práci, když si chtějí vzít nebo jdou zahodit ubrousky a další čisticí produkty. Studie dále odhalila, že si zaměstnanci často berou více utěrek, než je potřeba, aby se častému přerušení práce vyhnuli. Ve snaze pomoci firmám omezit plýtvání vytvořil Tork bezplatnou aplikaci Tork Motion Waste Calculator, která jim umožňuje měřit dopad neefektivního rozmístění utěrek.

Snížení plýtvání za účelem zvýšení produktivity je základním principem takzvané štíhlé výroby. Způsoby, jak se vyhnout zbytečnému přerušení práce a plýtvání prostředky, mohou mít nečekanou podobu. Tork, značka společnosti Essity, provedla na toto téma studii, která řešila, jak mohou firmy zlepšit efektivitu výroby. Výsledky ukazují, že pokud není rozmístění utěrek optimalizováno, může vést ke zbytečnému přerušování práce, plýtvání prostředky a pracovníky stresovat.

Studie ukázala, že:

► 44 % pracovníků obsluhujících stroje musí denně až dvacetkrát přerušit práci, aby si šli vzít nebo zahodit papírové utěrky;

► 74 % pracovníků si raději vezme více utěrek, než potřebují, aby si ušetřili časté chození k zásobníku;

► 69 % pracovníků obsluhujících stroje říká, že je stresuje, když musejí přerušit práci, a přitom jim toho zbývá ještě hodně dokončit;

► 90 % pracovníků říká, že pokud by měli profesionální utěrky blíže na dosah, zlepšilo by to jejich spokojenost na pracovišti a organizaci práce.

Zásobník Tork Performance – navržený tak, aby splnil každý úkol

Řešením tohoto problému je umístit utěrky na pracovišti tak, aby pro ně pracovníci obsluhující stroje nemuseli chodit nikam daleko. Ale protože je prostředí výroby různorodé, může být obtížné najít řešení, které by vyhovovalo každému podniku. Proto byly zásobníky Tork Performance navrženy s řadou jedinečných a flexibilních možností montáže, které umožňují jejich umístění tam, kde jsou nejvíce potřeba – pracovníkům nadosah. Tato konstrukční funkce odstraňuje hlavní příčinu přerušování práce a plýtvání utěrkami, kterou studie odhalila.

„Díky tomu, že známe prostředí výrobních podniků, umíme jim pomoci identifikovat nové zdroje odpadu, ale také jim nabídnout řešení tohoto problému. Naše inovativní produkty pomohou firmám omezit zbytečné přerušování práce a plýtvání prostředky,“ říká Michał Wojdat, marketingový manažer Essity pro oblast průmyslu.

Nový jednoduchý nástroj na měření dopadů špatně rozmístěných zásobníků utěrek

S cílem podpořit zákazníky ve snižování množství odpadu vyvinula společnost Tork nový jednoduchý nástroj: Tork Motion Waste Calculator. Tato aplikace umožní firmám rychle pochopit, v jaké míře umístění výdejních stojanů skutečně ovlivňuje každodenní práci pracovníků obsluhujících stroje. Klikněte zde a vyzkoušejte aplikaci.

Zjistěte, jak se vyhnout zbytečnému přerušení práce a plýtvání materiálem, a objevte zásobník Tork Performance. Navštivte www.tork.cz/snizeniztratproduktivity