Mezi zákazníky patřilo Letiště Praha, Coca-Cola HBC Česko, nebo Pilsner Urquell.

Česká technologická společnost Olife Energy zabývající se vývojem a výrobou dobíjecích stanic pro elektromobily vyrostla v roce 2022 čtyřnásobně. Její obrat byl v tomto roce 50,8 milionů korun což je 4,3 násobek oproti roku 2021. Obchodně expandovala zejména do zemí východní Evropy. Zvítězila také v tendrech pro společnosti Letiště Praha, Coca-Cola HBC Česko nebo Pilsner Urquell.

V uplynulém roce společnost Olife Energy zvítězila například v tendru na dodávku AC dobíjecích stojanů pro společnost Letiště Praha, jejíž projekt zahrnuje dodávku a instalaci celkem 33 dobíjecích stanic včetně spolupráce na propojení s centrálním energetickým managementem společnosti. V první etapě do konce roku 2022 stihla Olife Energy nainstalovat zatím 10 dobíjecích stanic.

Největší zájem pak společnost Olife Energy zaznamenala, co se produktů týče, zejména o své wallboxy (AC dobíjecí stanice) a chytrou technologii řízení nabíjecího výkonu s názvem Smartmeter. Ten se zároveň stal jejím druhým nejprodávanějším produktem vůbec. Roční obrat společnosti Olife Energy v roce 2022 činí 50,8 milionů korun, což více než čtyřnásobně převyšuje obrat firmy v předchozím roce.

Předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman (na snímku) k datům říká: „Celkový růst společnosti Olife Energy byl v roce 2022 podpořen mimo jiné i stále probíhajícím dotačním titulem Ministerstva životního prostředí s názvem Nová zelená úsporám. Ten umožnil dostupné pořízení nabíjecí stanice pro elektromobily mnoha zájemcům z řad koncových zákazníků.”

Olife Energy také pokračovala v budování infrastruktury zejména pro firemní elektro-flotily. Ke stávajícím zákazníkům jakými jsou  Plzeňský Prazdroj, Innogy, Moneta Money Bank nebo PRE se přidala také Coca – Cola. Pro společnost Coca-Cola HBC Česko vybudovala Olife Energy nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily u centrály společnosti v pražských Kyjích. Konkrétně se jednalo o parkoviště dimenzované pro 20 firemních elektroaut.

Zahraničních zakázek si velice vážíme. Prokazuje se tím, že jsme zcela konkurenceschopní v rámci evropského trhu. Mezi jednu z našich významných spoluprací patří například firma Photomate, která se stará o distribuci našich produktů zejména ve východní Evropě, konkrétně v Polsku, Pobaltských státech, na Ukrajině, v Maďarsku, Slovensku a Rumunsku. Během roku 2023 pak Olife Energy plánuje expandovat také za hranice Evropy, například do Indie, Turecka a Spojených arabských emirátů. ” upřesňuje finanční ředitel OE Radek Sklenář.

Silný růst společnosti nadále pokračuje dle plánů na tento rok. V rámci zahraničních trhů v roce 2022 Olife Energy nejvíce působila ve východní Evropě, zejména v Polsku.

Foto velké ilustrace