Pražská strojírna, a. s., si nadělila vánoční dárek – nové LED osvětlení do všech výrobních hal. Moderní zdroje s delší životností zlepší pracovní podmínky pro zaměstnance, a především výrazně sníží provozní náklady. Celkem 380 kusů nových světel ušetří strojírně na elektrické energii přes 155 000 Kč měsíčně.

Náklady do nového LED osvětlení se vyšplhaly k necelým 4 milionům korun. Osvětlení má pětiletou záruku a návratnost celé investice se očekává už za dva roky. Svítidla s výkonem 240 W barvy „denní bílá“ byla instalována do všech výrobních hal, které sídlí ve Vinoři.

„Osvětlení značně ovlivňuje pozornost při práci, což jsme si potvrdili i u nás ve strojírně. Můžeme říci,  že ničím jiným jsme zaměstnancům už dlouho větší radost neudělali,“ usmívá se Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny. Právě druh svítidel na pracoviští je důležitým faktorem efektivity při manuální práci. V nevhodně osvětleném interiéru zaměstnance dříve přepadá ospalost a pozornost celkově klesá.

Značná je úspora energie, což je jednou z hlavních výhod. Vzhledem k obrovskému záběru strojírny je úbytek spotřeby elektřiny žádoucí nejen z pohledu ekonomického, ale také z pohledu životního prostředí. Další výhodou je například extrémně rychlé rozsvícení na plný výkon. Světla mají také vyšší světelnou účinnost. Jejich životnost neovlivňuje ani časté zapínání a vypínání.