Společnost Kärcher již mnoho let nabízí profesionální techniku pro celoroční každodenní úklid, včetně speciálních strojů uzpůsobených provozu ve vysoce prašném prostředí. Nyní Kärcher uvádí na trh novinku, silniční mechanický zametací stroj MCM 600 – ideální pro údržbu ve městech nebo průmyslových lokalitách s extrémně prašnými podmínkami. Jedná se o nejmodernější zametač, který nabízí ideální řešení pro všechny úklidové práce, a to bez dalšího šíření škodlivého prachu.

Výkonný, ekonomický a uživatelsky přívětivý

Se zametačem Kärcher MCM 600 přichází na trh vysoce výkonný stroj o objemu 6 m³, který je navržen a uzpůsoben pro použití v prašném prostředí bez nutnosti použití vody. To je na místě, obzvláště ve světle současných přísných požadavků na emise pevných částic. Ve městech nebo průmyslových lokalitách s extrémně prašnými podmínkami je třeba se vypořádat nejen s hrubým odpadem, ale také s jemnými prachovými částicemi. Hrubé nečistoty lze při čištění odstranit a jemný prach pak může být emitován do životního prostředí bez jakýchkoli škodlivých částic. Zametač Kärcher MCM 600 zachytí nečistoty bez dalšího šíření škodlivého prachu.

Novinka nabízí také velmi efektivní provoz snižující provozní náklady a nastavení všech funkcí lze snadno přizpůsobit příslušným potřebám.

Mechanický zametací systém, sání-filtrování

Kärcher MCM 600 provádí úklid pomocí systému hydraulicky ovládaných kartáčů, dvou bočních a třetího čelního kartáče, které přepravují smetky do středu stroje. Tam se nachází hlavní zametací válec s funkcí automaticky ovládaného přítlaku CDS, který přivádí nahromaděné nečistoty na pásový dopravník vedoucí do odpadního kontejneru. MCM 600 tak nabízí vysoký výkon na ploše a také umožňuje práci na různých úrovních. Dostatečně velký a výkonný filtr s možností mechanického oklepu ovládaného z kabiny zajišťuje, že ve výfukovém vzduchu prakticky nekončí žádné částečky prachu, a protože není třeba přidávat při čištění žádnou vodu, není problém ani zametání při teplotách pod nulou.

Jednoduché ovládání a chytré funkce

Řízení všech kol umožňuje vysokou manévrovatelnost s hydrostatickým pohonem a chytrá koncepce ovládání zase jednoduchou manipulaci a efektivní práci. Díky ekologickému režimu lze spotřebu paliva snížit až o 25 procent.

Patentovaný systém CDS – Clever Detective System je navržen tak, aby se hlavní zametací válec automaticky přiblížil k zemi v závislosti na stupni opotřebení, takže štětiny jsou vždy v kontaktu se zemí a uživatel pak nemusí manuálně seřizovat nebo upravovat zametací válec. Současně se díky vysokému přítlačnému tlaku zabrání zbytečnému opotřebení kartáčů. Pokud jsou například v zemi hluboké díry nebo tvrdé nečistoty na zemi, existuje možnost okamžitého zvýšení tlaku prostředního kartáče po dobu 10 až 15 sekund pomocí funkce Extra tlak.

Vedle intuitivní koncepce obsluhy nový zametací stroj vyniká také úrovní pohodlí a ergonomie pro řidiče, takže nabízí jednoduché a pohodlné ovládání. Více o tomto a dalších produktech a řešeních najdete na http://www.karcher.cz