Staronovým odběratelem Jablonecké energetické se stal bytový dům na jabloneckém sídlišti Šumava. Obyvatelé domu už nechtějí mít starosti s kotelnou v domě a po deseti letech znovu podepsali smlouvu s jabloneckou teplárnou. Ušetří tak více než 100 tisíc za rok. Jablonecká energetická (JE) se během posledních let výrazně změnila. Zmodernizovala systémy, nastavila novou cenovou politiku a nabízí svým klientům spolehlivé služby. Stala se opět atraktivní teplárenskou společností.

 „Panelák v Křišťálové ulici byl jedním z těch domů, které se kvůli vysokým cenám za teplo v roce 2011 odpojily od soustavy centrálního zásobování teplem (CZT). Nynější rozhodnutí společenství vlastníků tohoto domu využít naše služby je důkazem, že obraz jabloneckého teplárenství, které mělo právě před deseti lety mizernou pověst, se zlepšil a lidé Jabloneckou energetickou zase vnímají jako silného a důvěryhodného hráče na trhu s energiemi v regionu,“ říká spokojeně ředitel společnosti Boris Pospíšil.

Domácnosti uspoří více než dva tisíce ročně

Díky podpisu smlouvy na dodávku tepla a pronájem stávající kotelny panelák v Křišťálové ulici uspoří meziročně cca 100 tisíc korun, což je více než dva tisíce korun jednu bytovou jednotku. Největší část úspory činí cena za plyn. „Malí odběratelé typu společenství vlastníků mají výrazně menší šanci získat palivo za dobrou cenu, naše společnost jako velkoodběratel má na trhu jinou pozici a dosáhne na výrazně nižší ceny,“ vysvětluje obchodní manažer Jablonecké energetické Martin Kočí.

Cena není jedinou výhodou tepla od JE. V balíčku služeb je i servis a on-line dohled dispečinku, který funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Po dožití technologie kotelny nabízí JE financovat a zajistit její kompletní rekonstrukci, nebo připojit odběratele zpět k CZT s dlouhodobě stabilní cenou tepla a ekologickým řešením. „Obě možnosti, ať už správa vlastní kotelny či připojení do systému naší společnosti, nabízejí výhodu kompletního profesionálního servisu za přijatelnou cenu,“ shrnuje Kočí.