Flotila plynových turbín řady J nainstalovaná společností Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) dosáhla milionu hodin komerčního provozu, což je téměř dvojnásobek oproti podobným plynovým turbínám konkurence. Tato řada plynových turbín – největší a nejpokročilejší řada společnosti – je špičkovou řadou ve svém odvětví. Poskytuje spolehlivou a efektivní výrobou energie a flexibilitu a splňuje přísné nové normy pro snížené emise uhlíku. Řada J, která byla představena v roce 2011, poskytuje špičkovou celkovou spolehlivost 99,5 % a účinnost vyšší než 64 %.

V komerčním provozu je čtyřicet tři plynových turbín řady J. Celková objednaná kapacita přesahuje celosvětově 25 GW. Sto jednotek bylo technicky vybráno v Brazílii, Kanadě, Japonsku, Mexiku, Peru, Jižní Koreji, Tchaj-wanu, Thajsku a Spojených státech.

Donald Schubert, ředitel společnosti SHL Consulting LLC a bývalý vedoucí viceprezident společnosti Marshes Global Power Practice, řekl: „MHPS pokračuje v zavádění osvědčené technologie pro celou svou flotilu plynových turbín. Pojistitelnost provozních jednotek zůstává pro stroje MHPS s velkými rámy stále vysoká.“

Plynové turbíny řady J v mnoha částech světa často nahrazují vyřazenou výrobu energie z uhlí nebo jsou nainstalovány jako alternativa k výrobě energie z uhlí. Ve srovnání s uhelnými elektrárnami stejné velikosti měl jeden milion provozních hodin řady J za následek snížení emisí CO2 o 270 milionů tun. To odpovídá emisím CO2 z 1 346 918 železničních vagonů spáleného uhlí.

Ken Kawai, prezident a generální ředitel společnosti MHPS, řekl: „Když uvažujeme o důležitém milníku dosažení jednoho milionu provozních hodin našich plynových turbín řady J, víme, že nejdůležitější součástí tohoto úspěchu je skutečnost, že jsme všechny ty hodiny realizovali s 99,5 % spolehlivosti. Všechno to začalo naší vlastní elektrárnou T-Point s kombinovaným cyklem v japonském Takasagu. Naše extrémní spolehlivost není náhodná. Je výsledkem testování trvanlivosti a spolehlivosti každého nového technologického pokroku po dobu 8 000 hodin před odesláním našim zákazníkům. Nyní jsme postavili druhý T-Point, T-Point 2, kde naše nejnovější turbína, nejmodernější vzduchem chlazená 60 Hz JAC, se právě synchronizovala se sítí a dosáhla plného zatížení. Krok za krokem jsme vyvinuli největší, nejspolehlivější a nejúčinnější plynovou turbínu na světě.“

Nedávné inovace řady J se zaměřují na další snížení emisí uhlíku. Minulý měsíc obdržela společnost od agentury Intermountain Power Agency v Delta v Utahu objednávku na dvě plynové turbíny JAC schopné využívat až 30 % obnovitelných vodíkových paliv. Tyto turbíny budou nakonec schopné používat 100 % obnovitelné vodíkové palivo. Třiceti-procentní vodíkový systém sníží emise uhlíku o více než 75 % ve srovnání s uhelnou elektrárnou stejné velikosti, a 100% vodíkový systém zcela eliminuje emise uhlíku. Společnost MHPS vyvíjí také výrobu a skladování obnovitelné energie pomocí vodíku v distribuční síti prostřednictvím projektu Advanced Clean Energy Storage (ACES) v městě Delta v Utahu.

Paul Browning, prezident a generální ředitel společnosti MHPS Americas a nově jmenovaný hlavní regionální ředitel pro Evropu, Afriku a Střední východ, uvedl: „Do budoucna bude mít každá plynová turbína, kterou společnost MHPS prodá na celém světě, obnovitelné vodíkové palivo. To umožní našim zákazníkům dnes koupit elektrárnu na zemní plyn, a postupem času ji přeměnit na zařízení pro skladování obnovitelné energie. Tím získají provozovatelé elektráren nyní i v budoucnosti flexibilitu při výběru takové kombinace výroby energie ze zemního plynu a skladování obnovitelné energie, která nejlépe vyhovuje potřebám jejich elektrických sítí. Poskytujeme řešení pro výrobu a skladování energie, které našim zákazníkům umožňují bojovat proti změně klimatu a zvyšovat prosperitu člověka. Toto je změna výkonu.“

O společnosti Mitsubishi Hitachi Power Systems Americas, Inc.

Mitsubishi Hitachi Power Systems Americas, Inc. (MHPS Americas), se sídlem v Lake Mary na Floridě, zaměstnává více než 2000 odborníků a profesionálů na výrobu a skladování energie. Naši zaměstnanci se zaměřují na to, aby umožnili zákazníkům spolehlivě bojovat proti změně klimatu při dosažitelných cenách a současně rozvíjet prosperitu člověka. Odborné zkušenosti společnosti MHPS Americas zahrnují zemní plyn, páru, aero-deriváty, geotermální a distribuované technologie a služby výroby obnovitelné energie, systémy skladování obnovitelné energie pomocí vodíku a baterií, řešení pro systémy kontroly životního prostředí a digitální řešení umožňující autonomní provoz a údržbu energetických aktiv po celé Severní a Jižní Americe. MHPS Americas je dceřinou společností Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS), společného podniku firem Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. a Hitachi, Ltd., který integruje své provozy do systémů výroby energie. Další informace o společnosti MHPS najdete na webových stránkách www.changeinpower.com.