Česká firma Topíte.cz, která propojuje tradiční topenářství s moderními technologiemi, počátkem letošního léta rozšířila svůj moravský montážní tým o řadu ověřených profesionálů. Posiluje tak dostupnost odborníků v regionu. Za poslední rok se firma rozrostla rovnou šestinásobně a překonala milník 500 uskutečněných montáží tepelných i klimatizačních zařízení, kapacitně je nyní schopná pokrýt až 350 zakázek ročně po celé republice. Společnost zároveň vylepšila své webové stránky, které nyní umožňují hladký proces objednávání služeb a neomezený zákaznický servis sedm dní v týdnu.

„Letošní léto jsme oslavili 500 úspěšně uskutečněných montáží, na což jsme právem pyšní. Je to teprve 15 měsíců od doby, kdy jsme naše služby zpřístupnili online formou webové kalkulačky, dosažené číslo tedy považujeme za ohromný úspěch,“ komentuje nový milník zakladatel a CEO společnosti Daniel Helcl.

Současně firma slaví i další pokroky ve svém fungování, mimo jiné například podstatné vylepšení webových stránek. „Nově nám skvěle funguje chat na stránkách, odpovědi jsme schopní poslat okamžitě třeba i v neděli pozdě večer. Vznikla také poradna, ve které expert zodpovídá všechny dotazy týkající se rozličných tepelných zařízení a klimatizací. Zákazníci si také nově mohou objednat online přesný termín návštěvy nebo telefonickou konzultaci, a to i přes aplikaci Whatsapp, kde mohou probíhat konzultace přes video. Odpadá tak potřeba návštěvy domácnosti, což je v pandemické situaci pro spoustu lidí vítaný krok,“ říká Helcl.

Topíte.cz také vylepšilo servisní aplikaci, rozšířilo ji o možnost objednání instalace klimatizací a tepelných čerpadel. Zároveň aplikaci neustále vyvíjí, aby značně pomohla nejen interním procesům, ale od září ji chce otevřít i dalším topenářům – živnostníkům odkudkoli, ne jen ze samotné firmy Topíte.cz. Stane se tak první celostátní topenářskou platformou, která bude sdružovat služby ověřených dodavatelů z celé republiky. „Věříme, že tak zefektivníme celý topenářský průmysl. Lidé si už nebudou stěžovat na nedostupnost topenářů, nebudou se dovolávat do hlasových schránek a potýkat se s nedochvilností – jednoduše si online navolí vyhovující termín a počkají, až jim ověřený topenář v danou chvíli zazvoní u dveří. Už žádné hektické shánění a nedorozumění,“ vysvětluje Helcl.

Pomoc s čerpáním bonusů

Česká firma zároveň nabízí společně se samotnou montáží topného zařízení také možnost vyřízení patřičné dotace. Stačí, aby zákazník na webu vyplnil základní údaje, a Topíte.cz pro něj najde vhodný dotační program a zároveň pomůže zařídit všechny kroky k jeho získání.

„Probíhá to jednoduše: zákazník nejprve vyplní základní údaje na webu, my po konzultaci doporučíme nejvhodnější typ dotace, pomůžeme s přípravou veškeré dokumentace a zašleme nabídku na nový zdroj vytápění. Samozřejmě s plným přizpůsobením finančním možnostem zákazníka. Následně za klienta podáme žádost o příslušnou dotaci na kraj – a posléze instalujeme nový kotel či čerpadlo,“ přibližuje proces žádosti o dotace a následné výměny zařízení zakladatel a CEO Topíte.cz.

Vyřízení dotací firmou je sice zpoplatněné, ale poplatek 500 až 1 000 Kč podle typu dotace se klientovi vrátí. A to v případě, že si zákazník od této firmy nechá nainstalovat nový tepelný zdroj. „V takovém případě bude částka v konečném vyúčtování bez zmiňovaného poplatku,“ potvrzuje Helcl.

Firma se rozrůstá

V příštím roce má firma v plánu expandovat i do zahraničí, konkrétně do Polska a následně do Rakouska. V druhé polovině letošního roku pak přijde na řadu komplexní softwarové řešení pro instalační týmy a servisní techniky. Topíte.cz se zároveň netají vizí rozšířit spektrum nabízených služeb o další řemesla, např. o fotovoltaické panely, které by skvěle zapadaly do aktuální nabídky v oblasti heat & power.