Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením napájení, uvádí novinku v oblasti ochrany napájení a to UPS 5E Gen2. Jde o zařízení ze základní řady interaktivních zdrojů nepřerušitelného napájení (UPS), které poskytuje ochranu napájení pro nejdůležitější aplikace v domácnostech i profesionálním prostředí a má také vynikající poměr ceny a výkonu.

5E Gen2 je kompaktní a spolehlivý UPS, který nově pokrývá širší rozsah jmenovitých výkonů (550-2200 VA) a pracuje ještě tišeji, čímž se postará o lepší zákaznický komfort. 5E Gen2 je také mistrem globální kompatibility ve spojení s vysokými standardy kvality, které zajišťují spolehlivé připojení i v těch nejkritičtějších okamžicích.

Díky cenné zpětné vazbě od zákazníků byla řada 5E Gen2 rozšířena (z 10 na 22 P/N) a kromě stávajících modelů IEC se dodává i s modely pro národní formáty zásuvek (FR/DIN-IT/BS). Nabízí také vyšší jmenovité hodnoty VA (voltampér), nižší hlučnost, tichou zvukovou signalizaci a vylepšený estetický vzhled.

Model 5E Gen2 je součástí široké řady produktů, které pokrývají požadavky na napájení mnoha IT zařízení a poskytují ochranu počítačům, pracovním stanicím, periferním zařízením, internetovým routerům, síťovým úložným zařízením (NAS), televizorům, herním konzolím a také zařízením náročným na napájení, která se používají v aplikacích, jako je domácí zabezpečení, prodejní místa a automaty na prodej vstupenek. Na 5E Gen2 je poskytována dvouletá záruka, kterou lze prodloužit.

To UPS zařízení je také udržitelnou volbou díky snížené spotřebě energie a roli, kterou může hrát při regulaci výkyvů napětí v síti. Zároveň také šetří životnost baterií, čímž pomáhá zvládnout případné výpadky. Uživatelé mohou analyzovat a řídit spotřebu energie pomocí softwaru Eaton UPS Companion.

Interaktivní topologie s dvojitým buzením (AVR) zaručuje širší vstupní napěťový rozsah (podpětí a přepětí: 140-300 V) pro úsporu energie z baterie v případě výpadku napájení. Tichý provoz, který zajišťuje konstrukce bez ventilátoru až do 1200 VA, umožňuje uživatelům nerušeně pokračovat v práci nebo ve volnočasových aktivitách v obytném prostředí.

Instalace je snadná, protože UPS se automaticky integruje do většiny běžných operačních systémů a umožňuje snadné propojení s ostatními zařízeními. Po instalaci se snadno používá a díky kompaktnímu krytu snadno zapadne do prostředí domácnosti nebo kanceláře.

Eaton je předním výrobcem UPS s desítkami let zkušeností na trhu. Důvěryhodné výrobky této společnosti jsou proslulé vysoce kvalitními standardy a splňují požadavky CE. Bezpečnostní certifikace od nezávislé laboratoře TUV (CB report) zaručuje shodu s nejnovějšími mezinárodními bezpečnostními normami (IEC 62040-1: 2017 / EN IEC 62040-1:2019).