Společnosti CATL a BASF podepsaly rámcovou dohodu o urychlení dosažení globálních cílů uhlíkové neutrality. Spolupráce je zaměřena na katodové aktivní materiály a recyklaci baterií. Partnerství podporuje závazek obou společností k celosvětové uhlíkové neutralitě a lokalizační strategii společnosti CATL v Evropě.

Společnosti Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) a BASF SE (BASF) oznámily strategické partnerství v oblasti řešení materiálů baterií, včetně katodových aktivních materiálů (CAM), a recyklaci. Spolupráce je zaměřena na rozvoj udržitelného hodnotového řetězce a podporu lokalizace společnosti CATL v Evropě a přispívá k dosažení globálních cílů obou společností v oblasti uhlíkové neutrality.

CATL je celosvětovým lídrem v oblasti inovativních energetických technologií. Je odhodlána poskytovat špičková řešení a služby pro nové projekty v oblasti energetiky po celém světě. Společnost zahájila projekt výstavby své první evropské továrny v Německu, která má za cíl lokalizovat výrobu lithium-iontových baterií pro evropský trh. Tím se snaží urychlit rozvoj místního dodavatelského řetězce pro evropské zákazníky a spotřebitele.

Jako největší dodavatel chemikálií pro automobilový průmysl si společnost BASF vybudovala silnou pozici na trhu katodových aktivních materiálů, včetně oblasti výzkumu a vývoje, a vytvořila široké portfolio katodových aktivních materiálů se středním až vysokým obsahem niklu, manganu a kobaltu. Společnost BASF v Evropě zavádí výrobu katodových aktivních materiálů s nejmenší uhlíkovou stopou v oboru díky pokročilé technologii zpracování, zajištěnému místnímu dodavatelskému řetězci surovin, příznivému energetickému mixu pro výrobu a efektivní logistice.

Prostřednictvím partnerství se společností BASF se CATL snaží zlepšit své evropské servisní kapacity vytvořením místní sítě pro recyklaci baterií a bezpečného dodavatelského řetězce surovin v regionu.

Strategické partnerství se společností CATL umožňuje společnosti BASF úzce spolupracovat s předním světovým výrobcem baterií v oblasti katodových aktivních materiálů a recyklace baterií. Tato spolupráce prohloubí odborné znalosti společnosti BASF a posílí její pozici na světovém trhu.

„Partnerství se společností BASF je dalším důležitým krokem na naší cestě k lokalizaci v Evropě,“ řekl Čou Ťia, prezident společnosti CATL. „Díky inovativní technologii baterií společnosti CATL a vysoce odborným znalostem společnosti BASF v oblasti materiálů dále posílíme schopnosti podporovat naše zákazníky po celém světě a urychlit globální snahu o uhlíkovou neutralitu.“

„Transformace směrem k elektromobilitě vyžaduje silná partnerství v celém hodnotovém řetězci,“ uvedl dr. Markus Kamieth, člen představenstva společnosti BASF. „Spojení silné pozice BASF jako předního dodavatele katodových aktivních materiálů s odbornými znalostmi společnosti CATL v oblasti lithium-iontových baterií urychlí inovace a vytvoření udržitelného hodnotového řetězce v oblasti baterií na celém světě.“

Další informace najdete na webových stránkách http://www.catl.com, www.basf.com a www.catalysts.basf.com