V zimních měsících se péče o údržbu komunikace stává hlavním úkolem, který zajišťuje bezpečný a plynulý pohyb lidí i vozidel venku. Odstraňování sněhu a ledu, které mohou způsobit nebezpečné podmínky pro chodce i řidiče, se tak stává jedním z klíčových opatření. K čištění vozovek od sněhu, ale i bláta, listí a podobně mohou posloužit gumové břity od GUMEXU.

Jednoduchá montáž, ochrana povrchu a eliminace hluku – to jsou hlavní výhody gumových břitů na radlice a pluhy, které nabízí společnost GUMEX. Břity, které se nejčastěji používají při úklidu sněhu, však najdou své uplatnění nejen v zimním období. Posloužit můžou například i k odstranění nánosů bahna nebo mokrých odpadů po dešťových srážkách, v zemědělství či na staveništích.

Gumové břity lze objednat v různých velikostech a ve variantě s úkosem či bez. V GUMEXU je vyrábějí ze speciální oděruvzdorné pryže se zalisovanými textilnímu vložkami. Tento dlouhodobě osvědčený materiál zajišťuje jednak vysokou životnost břitů a dále chrání povrch, na kterém se břity používají.

„Břity z odolné pryže se našim zákazníkům velice osvědčují. Díky tomu, že je nabízíme hned v několika velikostech a ve verzích s úkosem či bez úkosu si u nás vybere opravdu každý – ať už potřebuje břity pro velké průmyslové stroje, nebo například malé čtyřkolky. Na přání zákazníka pak břity na míru nařežeme, pro účely snadné montáže můžeme do břitů také vyvrtat otvory,“ popisuje Petr Všetula, ředitel výroby ve společnosti GUMEX, která se zabývá výrobou produktů z pryže, průmyslových těsnění či hadic.

Ideální na úklid sněhu

Zákazníci GUMEXU si gumové břity pochvalují. „Gumové břity od GUMEXU používáme v 99 % případů na sníh. Materiál nám velmi vyhovuje, kovové břity totiž můžou poškrábat či jinak poničit povrch, například zámkovou dlažbu. Ne každá firma navíc tyto břity s úkosem nabízí,“ popisuje Pavel Volný, který se zabývá prodejem a servisem motocyklů, skútrů a také čtyřkolek, na kterých se právě i malé břity používají.

K odstranění sněhu používají břity taktéž ve společnosti SYNPRO, s r.o., která se věnuje prodeji a servisu vinohradnické, komunální a zemědělské techniky. „Břity instalujeme na naše sněhové radlice a jsme s nimi velmi spokojení. Žádné reklamace dosud nepřišly ani od našich zákazníků,“ říká Stanislav Holešínský, přejímací technik SYNPRO.

Břity lze upravit na míru konkrétnímu použití

Břity však slouží rozmanitými způsoby, jak ukazuje například Zemědělská společnost Sloveč. Břity zde najdou uplatnění jako součást hrabla, pomocí něhož se shrnuje hnůj. V kombinaci s gumovou podlahou jsou břity velice účinné a mají dlouhou životnost. Společnost KV Final, výrobce lisovaných a svařovaných dílů pro automobilový průmysl, pro změnu břity používá jako podklad při přepravě dlouhých tyčí.

„I když se břity používají převážně na sníh, své uplatnění najdou v mnoha jiných aplikacích. V GUMEXU dokážeme v tomto ohledu našim zákazníkům vyjít vstříc a upravit výrobky na míru jejich potřebám – ať už je chtějí využít v zemědělských provozech, na staveništích, k úklidu komunikací nebo jakémukoliv jinému účelu,“ zakončuje Všetula.