Okruh trvalých výhod pro firemní flotily, které nákupní aliance Axigon poskytuje firmám i živnostníkům, se v letošním roce výrazně rozšířil. Jde například o služby v oblasti elektromobility nebo nákup vozidel. Díky užší spolupráci se společností Sherlog SE lze prostřednictvím Axigonu nově využívat monitoring firemních vozidel za výhodnějších podmínek než doposud. Další novinkou je pak cenově příznivější dekarbonizace motoru vodíkem.

Nákupní aliance Axigon se zaměřuje na služby spojené s provozem firemních vozidel. Díky sdružené poptávce firem i živnostníků umí v tomto segmentu u dodavatelů zajistit lepší podmínky. „Dlouhodobě se velké oblibě těší možnost tankovat palivo v režimu plošné ceny. Firma nemusí řešit aktuální cenu na totemu čerpací stanice, přitom ale tankuje v dané síti za jednotnou cenu, která je dlouhodobě pod průměrem trhu ve všech krajích. Dříve přitom byla tato možnost dostupná jen pro velké podniky a autodopravce,“ popisuje Damir Duraković, generální ředitel Axigonu.

Letošní rok ale přinesl několik novinek, které výrazně rozšířily okruh zvýhodnění pro firmy i podnikatele. „Zajímavým benefitem pro firmy může být nové zvýhodnění na nákup vozidel. Z ceníkových cen Auto Palace Group umíme na vybrané modely poskytnout slevy mnohdy v řádu desítek procent,“ říká Damir Duraković. V katalogu Auto Palace Group figuruje například nová elektrická dodávka Opel Vivaro-e, a to se zvýhodněním 22,5 %. Právě elektromobilita je oblastí, na niž se nákupní aliance Axigon nově také zaměřuje. „V oblasti mobility je patrný stále větší trend ekologizace. Po rozšíření akceptační sítě námi poskytované CNG karty, která nyní pokrývá téměř polovinu plnicích stanic CNG, jsme proto začali poskytovat také Energokartu určenou pro dobíjení elektromobilů. Ta je akceptována u nabíjecích stanic ČEZ, PRE a E.ON, které pokrývají více než 70 procent sítě,“ dodává Damir Duraković.

Nákupní aliance současně rozšiřuje spolupráci se stávajícími partnery. „Se společností SHERLOG jsme aktuálně nastavili ještě výhodnější podmínky monitoringu vozidel. Snížili jsme ceny všech typů monitorovacích jednotek i měsíčních monitorovacích paušálů. Levnější paušál se samozřejmě týká i firem, které již službu prostřednictvím nákupní aliance využívají,“ doplňuje aktuální novinky Damir Duraković s tím, že Axigon nově poskytuje rovněž 20% slevu na dekarbonizaci motoru vozidla vodíkem, kterou Sherlog zajišťuje v Praze, Liberci a Brně.