Společnost Air Products, přední světová společnost v oblasti průmyslových plynů, oznámila nový cíl udržitelnosti, ve kterém chce do roku 2030 snížit své emise oxidu uhličitého o jednu třetinu oproti emisím v roce 2015. Společnost Air Products si vytyčila tento nový cíl, protože se blíží k úspěšnému dosažení řady cílů udržitelnosti stanovených do roku 2020.

Na výroční konferenci Credit Suisse 33rd Annual Basic Materials Conference hovořil předseda, prezident a generální ředitel společnosti Air Products, Seifi Ghasemi o významu udržitelnosti pro společnost. „Udržitelnost je jádrem toho, co společnost Air Products za posledních 80 let v podnikání udělala. Naše průmyslové plyny, technologie a aplikace umožňují zákazníkům po celém světě snížit spotřebu energie, snížit emise a zvýšit produktivitu. Technologie Air Products také hrají hlavní roli při řešení významných energetických a environmentálních výzev díky zplyňování, zachycování uhlíku a výrobě vodíku pro čistou mobilitu. Ukázkovým projektem může být NEOM – největší bezuhlíkový a skutečně transformativní vodíkový projekt na světě,“ uvedl Ghasemi.

Závazek snížit emise oxidu uhličitého „O třetinu do 30″ navazuje rovněž na vyšší cíle společnosti Air Products motivovat zaměstnance po celém světě ke spolupráci a inovacím při řešení významných energetických a environmentálních výzev. Lidé společnosti Air Products berou svou odpovědnost vážně, aby dosahovali vyšší udržitelnosti a pomáhali zákazníkům dělat totéž. Společnost v současné době hledá a vyvíjí nové cesty, jak emise snížit ještě nad rámec cíle.

„V Evropě si společnost Air Products vybudovala solidní cestu k udržitelnému růstu a ve spolupráci s našimi zákazníky dodává čistší energetická řešení,“ uvedl Ivo Bols, prezident Air Products pro Evropu a Afriku. „S ambiciózní politikou dodržování nejvyšších environmentálních standardů budeme i nadále hrát aktivní roli při zajišťování konkurenceschopné a udržitelné Evropy,“ dodal Bols.

Kromě dodávek produktů a technologií, které zákazníkům Air Products umožnily v roce 2019 snížit emise oxidu uhličitého o 69 milionů tun, společnost již dosáhla nebo překročila většinu cílů udržitelnosti stanovených pro rok 2020.

Další informace o úspěších a úsilí společnosti Air Products v oblasti udržitelnosti naleznete v její nejnovější zprávě http://www.airproducts.com/~/media/Files/PDF/company/2020-sustainability-report.pdf?la=en&_ga=2.114537026.417751289.1600799976-1849157349.1600799976.