Nové produkty Honeywell vyvinuté v Brně získaly ocenění Red Dot Design Award

Ve vývojových laboratořích společnosti Honeywell v Brně vznikly nové zachycovače pádu VC510 a VC570, které na konci června získaly Red Dot Design Award – mezinárodní ocenění za produktový, průmyslový a komunikační design. Honeywell je odhodlaný dál poskytovat nejlepší uživatelskou zkušenost v podpoře bezpečnosti pracovníků a zlepšování efektivity a produktivity práce.

Oceněné zachycovače pádu Miller Söll VC510 a VC570 od společnosti Honeywell jsou zásadní součástí bezpečnostního vybavení v kotevním systému, který spojuje postroje pracovníků se žebříky. Tyto zachycovače pádu, které se používají po celém světě, jsou životně důležité v odvětvích jako telekomunikace a technická infrastruktura, kde se od pracovníků vyžaduje, aby šplhali po vysokých konstrukcích nebo sestupovali do stísněných prostor. Uplatnění nacházejí i tam, kde pracovníci potřebují vylézt například na střechu velkého obchodu k opravě systému vytápění, ventilace a klimatizace. V případě pádu okamžitě sevřou ocelové lano, čímž pád zbrzdí, následně úplně zastaví a absorbují energii, aby minimalizovaly náraz.

„Ocenění Red Dot Design Award za tyto zachycovače pádu potvrzuje úsilí našich inženýrů a vědců, kteří neustále vyvíjejí špičkové inovace, díky nimž je svět chytřejší, bezpečnější a udržitelnější,“ říká Michal Závišek, generální ředitel Honeywell Technology Solutions Czech Republic. „Uživatelská zkušenost je při navrhování bezpečnostních řešení klíčová. Kdyby použití produktu bylo obtížné nebo neintuitivní, mohlo by to vést k nesprávnému použití a katastrofálním následkům. Úzce spolupracujeme s experty na bezpečnost práce a s uživateli, aby naše řešení byla ergonomická a pohodlná a snadno se tak používala.“

Bezpečnost a snadné používání

Základní zachycovač pádu VC510 je kompatibilní se žebříkovými systémy, jimiž vede bezpečnostní ocelové lano o průměru 8 nebo 10 mm. Zachycovač je možné jednoduše připojit na lano i v rukavicích, což usnadňuje montérům jeho používání. Jakmile je zachycovač pádu nasazený, pomáhá udržet pracovníky v bezpečí během výstupu nebo sestupu bez nutnosti neustálého odpojování a připojování v místech, kde je vodicí lano uchyceno ke konstrukci. Výrazně tak zvyšuje bezpečnost a efektivitu práce.

Zachycovač pádu VC570 se používá na stejném systému s žebříkem a lanem. Pro připojení k lanu může pracovník použít jen jednu ruku, zatímco druhou se drží žebříku. To umožňuje bezproblémový přechod z jednoho žebříku na druhý, a to i v rukavicích. Zachycovač pádu má nezávislý uzamykací mechanismus pro vyšší bezpečnost. Toto prémiové řešení má také zabudovaný RFID čip, který usnadňuje evidenci pracovních pomůcek na větších stavbách i hlášení pro potřeby inspektorátu bezpečnosti práce.

Vedle VC510 a VC 570 získaly letos ocenění Red Dot čtyři další bezpečnostní produkty Honeywell včetně obličejového štítu PrismShield™ Plus chránícího elektrikáře, bezpečnostního postroje H700 pro pracovníky technické infrastruktury a detektoru plynu OmniPoint.

Honeywell má ve svém brněnském výzkumném a vývojovém centru téměř 1 000 inženýrů a vědců, kteří pracují na inovacích řešících zásadní výzvy v klíčových sektorech od logistiky přes letectví až po průmyslovou bezpečnost. Začátkem tohoto roku otevřel Honeywell v Brně nové zařízení pro pokročilé technologie, které pomůžou skladovým a logistickým společnostem v celé Evropě zlepšit jejich dodavatelské řetězce a posílit přesnost, efektivitu a průchodnost balíků.

Honeywell Safety and Productivity Solutions (SPS) poskytuje produkty, software a propojená řešení, která zákazníkům po celém světě zlepšují produktivitu, bezpečnost na pracovišti a výkonnost aktiv. Tento slib plníme prostřednictvím špičkových mobilních zařízení, softwaru, cloudových technologií a automatizačních řešení, nejširší řady osobních ochranných pomůcek a technologií detekce plynů, a na zakázku navržených senzorů, spínačů a ovládacích prvků. Pro více informací navštivte web sps.honeywell.com. Více na www.honeywell.com/newsroom