Systém HAORI přináší do segmentu bytových klimatizací ohromující estetický zážitek, excelentní účinnost, tichý provoz a špičkovou kvalitu vzduchu

Společnost Toshiba, přední světová firma v oblasti vysoce účinných a výkonných systémů HVAC (vytápění, větrání a klimatizace) pro domácnost a kanceláře, nastavila pro systémy domácí klimatizace zcela nová měřítka. Nová vnitřní jednotka HAORI překračuje tradiční koncepty klimatizace a stává se lákavou a skutečně elegantní součástí vybavení bytu, což dokazuje, že technika pro zajištění domácího pohodlí může být něčím mnohem podmanivějším než jen někdy rušivý kus konvenčního plastu.

Vždy, bez ohledu na styl místnosti – moderní, hravý, ležérní, luxusní, elegantní nebo retro – je k dispozici takový design vnitřní jednotky HAORI, díky kterému bude interiér ještě poutavější. Nové klimatizační jednotky se štíhlým korpusem a jedinečným tvarem se vyznačují velmi atraktivním textilním potahem, který je k dispozici nejen v řadě standardních a volitelných barev, ale nabízí nekonečné možnosti designového přizpůsobení.

Zákazníci, kteří touží po novince HAORI, si jednoduše buď vyberou svůj zvolený design na míru z dodané nabídky vzorů tkanin, nebo, chtějí-li něco speciálního, mohou si ušít vlastní. Textilní potah jednotek HAORI vytváří dokonalé spojení mezi ostatními látkovými povrchy v místnosti, jako jsou pohovky, koberce, záclony, křesla nebo polštáře, a vytváří tak útulnou a komfortní atmosféru.

Díky patentovanému způsobu upevnění se jednotky HAORI od společnosti Toshiba snadno „převlékají“; jednoduše svléknete původní potah a na zaoblený přední panel přilepíte potah z požadované látky, a tak vytvoříte klimatizační jednotku, která hovoří řečí interiéru vašeho pokoje. Krása jednotek HAORI spočívá v jejich schopnosti splynout s okolím a stát se jakoby součástí stěny, nebo naopak vyniknout jako přitažlivý prvek interiéru. Návrháři interiérů a majitelé bytů se mohou nechat vést svým vlastním stylem. A co víc, projde-li místnost faceliftem, může to udělat i jednotka HAORI. Jednoduše jí vyberete nebo vyrobíte nový látkový potah, aby odpovídala celkovému estetickému trendu.

Vizuální přitažlivosti jednotek HAORI se vyrovná jejich technická dokonalost, jež je v souladu s celosvětovou reputací společnosti Toshiba v tomto oboru. Špičkový výkon je podpořen účinností ohodnocenou třemi A (pro vytápění i chlazení), téměř bezhlučným provozem a vynikající kvalitou vzduchu. Vzhledem k využití chladiva R32 mají systémy HAORI minimální dopad na životní prostředí. Energetická třída A+++ znamená, že jednotky vynikají ve svém segmentu nejvyšší účinností při částečném zatížení. Z hlediska sezónní účinnosti je systém hodnocen stupněm 8,6 SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) a 5,1 SCOP (Seasonal Coefficient Of Performance). Ke snížení vlivu na životní prostředí přispívají také inovované rotační kompresory a tepelné výměníky made byToshiba, které umožňují plynulou regulaci výkonu topení a chlazení.

Jednotky HAORI se vyznačují téměř bezhlučným provozem. Je-li na jednotce aktivována funkce Quiet, je hluk vnitřní jednotky snížen na sotva slyšitelných 19 dB(A), což umožňuje nerušený spánek. Také venkovní jednotka s hladinou hluku 44 dB(A) je jednou z nejtišších na trhu. Hlučnost lze navíc speciální funkcí, která se aktivuje z aplikace nebo dálkovým ovládáním, snížit na pouhých 37 dB(A).

Pokud jde o kvalitu vzduchu, jednotky HAORI jsou vybaveny filtry PM 2.5 Ultra-Pure od společnosti Toshiba, které zachycují až 94 % jemných částic s průměrem do 2,5 mikrometrů. Studie prokázaly úzkou souvislost mezi onemocněními dýchacích cest a expozicemi jemným částicím prachu ve vzduchu, které mohou navíc přenášet bakterie a viry. Plazmový ionizátor Toshiba umístěný v jednotkách HAORI zachycuje a neutralizuje patogeny (viry a bakterie) na prachových částicích, a pomáhá tak doma vytvářet zdravé životní prostředí.

K dlouhodobému udržování vysoké kvality vzduchu přispívá snadno čistitelná vana kondenzátu a výměník Magic Coil se samočisticí funkcí. Navíc se u nových jednotek HAORI uplatňuje technologie HADA Care – inovativní chladicí systém s vylepšenou distribucí vzduchu v místnosti, který chrání pokožku před vysušením. Ideální nastavení lamel na výdechu zajistí nepřímé proudění vzduchu s lepší distribucí chladu v horní části místnosti. Tím lze dosáhnout rovnoměrné teploty vzduchu v celém prostoru bez průvanu a současně zvýšit domácí pohodlí.

K vnitřním jednotkám HAORI patří stylový dálkový ovládač. Jeho moderní černý matně broušený povrch se skvěle hodí k této elegantní klimatizační jednotce. Intuitivní funkce dálkového ovládání zahrnují režimy Power select a ECO pro snížení účtů za energii, stejně jako režim Hi-power pro rychlé chlazení nebo vytápění. Součástí dodávky je také magnetický držák, určený k montáži na stěnu.

Integrovaná, již z výroby nastavená Wi-Fi umožňuje systém HAORI ovládat pomocí aplikace Toshiba Home AC Control, v níž jsou k dispozici nové funkce pro monitorování spotřeby energie. Plně hlasové ovládání je možné díky kompatibilitě s asistentem Google Home a inteligentními reproduktory Amazon Alexa.

Šasi vnitřní jednotky HAORI je možné díky optimalizovaným montážním pomůckám a přípravkům ihned po vybalení snadno a rychle upevnit na jakoukoli stěnu. Fan-coilové jednotky FCU (Fan Coil Units) je možné připojit ke kondenzačním jednotkám CDU (Condenser Unit) v jednosplitové i multisplitové konfiguraci. Další informace o stylové a výkonné domácí klimatizaci HAORI najdete na www.toshiba-klima.at