Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP se spolu se svými nájemci zasazuje o udržitelnější a energeticky efektivnější projekty. Ideálním příkladem je právě zkolaudovaná fotovoltaická elektrárna na střeše nejnovější haly společnosti Drylock ve VGP Parku Hrádek nad Nisou o ploše 28 000 m2 a výkonu 2 811,9 kWp. Její připojení do veřejné distribuční sítě proběhlo v květnu 2024. Udržitelnost a energetická soběstačnost budovaného portfolia patří mezi VGP hlavní cíle.

Instalace se skládá z celkem 6 180 kusů panelů, každý o výkonu 455 Wp. Tato zelená elektrická energie pokryje částečnou spotřebu výrobního areálu.

. Jednou z nich je revitalizace kvetoucí louky, která zahrnuje instalaci včelích úlů, ale také postavení hmyzího hotelu či kamenných zídek pro plazy. Současně byla vybudována retenční nádrž tak, aby se udržovala stálá hladina vody. Tato nádrž vytvořila přírodní jezírko s kamenným dlážděním na okrajích, které zapadá do okolní krajiny.

Společnost VGP také aktivně podporuje místní infrastrukturu a kultivaci okolí parku v Hrádku nad Nisou. Postavila zde okružní křižovatku, 500 metrů dlouhý chodník do Oldřichova na Hranicích s dešťovou kanalizací a veřejným osvětlením v LED provedení, ale také novou splaškovou kanalizaci. Při této výstavbě byly vysazeny nové ovocné stromy podél silnice do Oldřichova a vytvořen protihlukový zeminový val. Společnost rovněž vytvořila klidovou zónu s posezením „U křížku – Richterův kříž“ sloužící místním obyvatelům.

Firma Drylock, přední světový výrobce dětských plen a hygienických potřeb, je dlouhodobým majoritním nájemcem parku. Celkem pět hal stavěných na míru bylo postupně realizováno od roku 2011. V současnosti společnost využívá 116 000 m2 výrobních, logistických a kancelářských ploch s možností další expanze o posledních 6 000 m2. Drylock je rychle rostoucí společnost se sídlem v Belgii a dalšími závody v Itálii, Španělsku, USA či Brazílii. Nicméně v Hrádku nad Nisou provozuje svůj vlajkový výrobní závod. Prostřednictvím inovací a udržitelných řešení ve výrobě splňuje ta nejvyšší očekávání spotřebitelů v oblasti hygienických produktů a zároveň je šetrná k životnímu prostředí.