Platforma Topíte.cz, která digitalizuje tradiční řemeslo, získává nového partnera v podobě Movens Capital, investor se přidává k nedávné Series A. Polský fond bude hrát klíčovou roli při plánované expanzi na tamní trh. K získání nového kapitálu pomohly Topíte i skvělé hospodářské výsledky. Již na konci června měla firma uzavřené smlouvy v hodnotě necelého dvojnásobku tržeb z loňského celého roku –  150 mil. korun. Na konci roku cílí na částku 300 milionů.

„V poslední době se poohlížíme po možnostech expanze na sousední trhy. Polsko bude první vlaštovkou na naší, věřím úspěšné, mezinárodní cestě,” říká Daniel Helcl, zakladatel a CEO Topíte.cz. “Polský investor se k nám připojil později v rámci loňské podzimní Series A a bude hrát klíčovou roli při vstupu na tamní trh. Znají tamní prostředí, mají zkušenosti v našem oboru i se startupy naší velikosti a dravosti,” dodává.

Dobré domácí výsledky jako základ expanze

Topíte.cz se výrazně daří na domácím trhu, a právě to je i jeden z důvodů, proč se chystá expandovat. Firma již na konci června uzavřela smlouvy za 150 milionů korun, což je více než dvojnásobek celého loňského roku (tehdy to bylo 70 milionů). “Koncem roku chceme dosáhnout hranice 300 milionů korun a vyrůst o 400 až 500 %,” zmiňuje Helcl. Skvělé hospodářské výsledky hrály klíčovou roli při získávání nových investorů. Právě vstup do Polska by měl pomoci k dosažení stanovených cílů firmy v dalších letech.

Polsko je obrovský trh, který skýtá mnoho obchodních příležitostí, takže náš rozvoj tímto směrem byl dalším logickým krokem. Jsme moc rádi, že se k nám na této cestě připojil právě polský investor Movens Capital, protože nám to usnadní počáteční útrapy, které doprovází každou expanzi. V Polsku je momentálně vysoký podíl neekologického vytápění uhlím, a to chceme změnit. Na trh přinášíme naše unikátní řešení tepelných čerpadel v kombinaci s fotovoltaickými panely.  Velkou výhodou jsou i tamní přívětivé dotační programy, díky kterým je přechod na zelenou energii pro tamní domácnosti značně zjednodušený,” vysvětluje Helcl.

Topíte.cz má v současnosti 80 zaměstnanců. Zkraje letošního roku se firma spojila s jedenáctičlenným týmem Lucie Bedrníčkové z firmy Rewix Elektro, specialistou v oblasti fotovoltaických elektráren, a odstartovala tak svou cestu za udržitelnou budoucností bez zbytečných zplodin. Ultimátním cílem je úplná dekarbonizace budov s nulovou uhlíkovou stopou. Kromě návrhu a instalace fotovoltaických zařízení nabízí Topíte.cz také profesionální poradenství ohledně dotací.