Společnost HP zveřejnila pravidelnou zprávu o pokroku ve své snaze o digitální rovnost.

Společnost HP Inc. představila novou studii, která ukazuje důvěru globálních lídrů ve využívání technologií, včetně umělé inteligence, k dosažení klíčových cílů. Studie provedená společně s Oxford Economics mezi manažery a vládními úředníky v 10 zemích zjistila, že 3 ze 4 vedoucích pracovníků věří, že technologie jsou klíčem k rozšíření ekonomických příležitostí (76 %) a že umělá inteligence pomůže dosáhnout pokroku při plnění cílů udržitelnosti a sociálního dopadu (76 %).

Digitální rovnost pro 150 milionů lidí do roku 2030

Manažeři z podnikové sféry již umělou inteligenci využívají nebo ji v příštích 1-2 letech plánují využívat k cílům, jako je rozšíření přístupu k digitálnímu vzdělávání (90 %) nebo rozvoj pracovní síly (89 %).

„V umělé inteligenci vidíme obrovský potenciál, který lidem umožní pracovat a tvořit smysluplněji,“ řekl Alex Cho, prezident divize Personal Systems ve společnosti HP. „Od datových vědců v Keni, využívajících naše pracovní stanice k pomoci místním zemědělcům, kdy usilují o zvýšení odolnosti proti dopadům klimatických změn, až po začínající uživatele, kterým počítače s umělou inteligencí pomáhají se vstupem nebo návratem na trh práce. Zkrátka není nouze o aplikace, které posunou různé komunity kupředu.“

Ve své nejnovější zprávě o udržitelném dopadu, kterou společnost HP zveřejnila, oznámila, že od roku 2021 urychlila digitální rovnost pro více než 45 milionů lidí. Urazila tak téměř třetinu cesty ke svému cíli – rozšířit digitální rovnost pro 150 milionů lidí do roku 2030.

AI jako nástroj pro rozvoj dovedností

Jak lidé z podnikatelské sféry, tak státní úředníci, uvádějí nedostatek dovedností jako jednu z hlavních překážek při plnění klíčových organizačních cílů. Jejich posílení je jedním z hlavních pilířů přístupu společnosti HP k digitálnímu kapitálu, a proto rozšiřuje svůj cíl zapsat 2,75 milionu uživatelů do bezplatného programu HP LIFE. Do programu nadace HP Foundation se již přihlásilo více než 1,2 milionu uživatelů, kterým zpřístupnil nové příležitosti nebo jim pomohl k zahájení podnikání.

Společnost HP podniká nové iniciativy s cílem rozšířit zodpovědný přístup k umělé inteligenci a jejímu využívání, což je v současnosti nejčastěji uváděná oblast investic podniků:

■ HP rozšiřuje bezplatný kurz Digital Business Skills HP LIFE o nový kurz zaměřený na dovednosti v oblasti umělé inteligence. Přístupný bude ještě v tomto roce.

■ Zahájení soutěže HP AI in Social Impact Award, která poskytuje technologie určené k vytváření a provozování aplikací AI sociálním podnikatelům a organizacím, které využívají AI k rozvoji vzdělávání, zdravotní péče a ekonomických příležitostí v komunitách po celém světě.

■ HP uvádí na trh komerční a spotřebitelské počítače nové generace s umělou inteligencí, novou kategorii zařízení určených pro práci a tvorbu.

Další informace o studii a zprávě společnosti HP o udržitelném dopadu naleznete v newsroomu společnosti HP.

O studii

Společnost HP pověřila společnost Oxford Economics, aby provedla nezávislý výzkum na toto téma. Průzkum probíhal od října do listopadu 2023 v 10 zemích: USA, Francii, Indii, Velké Británii, Německu, Japonsku, Číně, Mexiku, Brazílii a Kanadě. Společnost Oxford Economics provedla průzkum celkem u 1 036 výkonných manažerů (C-suite a přímých podřízených) a vládních úředníků, přibližně 100 v každé zemi.