Deset dobrovolníků a dobrovolnic vyslaných Hnutím DUHA od soboty pomáhá na Krnovsku s obnovou lesů spravovaných státním podnikem Lesy České republiky. Navážou na práci svých předchůdců z uplynulých let.

Okolí Města Albrechtice na Krnovsku, místa konání dobrovolnického týdne, patří mezi ty nejvíce zasažené kůrovcem. Jde o tzv. postkalamitní oblast, ve které je nyní zásadní správná obnova lesa. Lesy ČR zde dávají přednost té přirozené, tedy ze semen okolních stromů, ale samozřejmě ji doplňují sazenicemi i vysetými semeny. Dobrovolníci z Hnutí DUHA se budou během týdenního pobytu věnovat přípravě půdy na holině i pod porostem, opravovat oplocenky chránící mladé stromky před zničením spárkatou zvěří, vytrhávat invazivní netýkavky a u mokřadu připravovat kryt pro obojživelníky.

Jiří Beneš, vedoucí albrechtického dobrovolnického týdne z Hnutí Duha, k tomu dodal:

Čtvrtý rok po sobě se vracíme pomáhat lesníkům ve Městě Albrechtice. Je znát, že naše práce odvedená v předcházejících letech má smysl. Holiny zarůstají pionýrskými dřevinami, ochráněné stromky nejsou zničené od srnců a jelenů, vybudované tůně zadržují vodu a poskytují útočiště hmyzu i obojživelníkům. Díky naší spolupráci vzniká potřebný základ k vytvoření smíšeného a odolného lesa. Pro zúčastněné jsou velkým přínosem také večerní diskuse s lesníky a dalšími odborníky, kteří se zaměřují na ochranu životního prostředí.