Šetřete s fotovoltaikou hned a bez stresu. Nečekejte, až vám ji firma nainstaluje na střechu. Energetický Holding Malina chce změnit český trh s fotovoltaikou. Přichází s novinkou, která umožní lidem snižovat výdaje za energie okamžitě. Stačí, aby si zákazník u Maliny objednal fotovoltaiku, složil zálohu a firma mu bude každý měsíc posílat na jeho účet peníze. Částka bude odpovídat tomu, kolik by zákazníkovi ušetřila jeho objednaná fotovoltaika, pokud by už byla funkční. Peníze bude každý dostávat až do doby, než mu firma nainstaluje jeho vlastní elektrárnu.

„Malina je rok na trhu, za tu dobu jsme nainstalovali 1 500 elektráren a máme aktuálně 5 000 objednávek. Po roce jsme se rozhodli přijít s revoluční novinkou a změnit dosavadní způsob, jak se na českém trhu fotovoltaika nakupuje.  Naši zákazníci začnou za energie šetřit hned. Chceme je tím zbavit stresu a obav z toho, kdy jim začne jejich elektrárna fungovat. Ušetřené peníze budeme každému zákazníkovi posílat po celou dobu, než mu elektrárnu nainstalujeme na střechu. Nabídku spouštíme už letos prvního prosince. Novinka je součástí naší obchodní strategie, díky které si chceme zajistit tu nejvyšší kvalitu služeb a být jedním z lídrů na trhu,říká Cyril Regner, předseda představenstva Energetického Holdingu Malina.

Zákazník dostane ušetřené peníze každý měsíc na svůj účet

Princip nové nabídky je jednoduchý. Každý, kdo si u holdingu Malina objedná fotovoltaickou elektrárnu, podepíše smlouvu a složí zálohu, začíná okamžitě šetřit. Každý měsíc dostane na účet tolik peněz, kolik by ušetřil díky vlastní elektrárně, pokud by ji už měl nainstalovanou.

Přesná částka, kterou zákazník každý měsíc dostane na účet, se vypočítává z výroby deseti vybraných referenčních elektráren s různě velkým výkonem. Elektrárny nainstalovala letos Malina v různých regionech Česka.

Postup pro výpočet je následující:

  • Každý den se sleduje a zapisuje aktuální výroba referenčních elektráren.
  • Ta se poté zprůměruje a vypočítá hodnotu na 1 kWp.
  • Údaj se následně vynásobí výkonnostní kapacitou objednané elektrárny konkrétního zákazníka.
  • Za každou vyrobenou kWh se vyplatí 5 korun a výsledná částka se pošle zákazníkovi každý měsíc na účet.
  • Peníze bude dostávat zákazník do té doby, dokud nebude šetřit s vlastní fotovoltaikou na střeše.

Malina dává velký důraz na serióznost a transparentnost procesu i nabídky. Všechny informace o referenčních elektrárnách, výpočtu úspory i aktuální výrobě může kdokoliv on-line sledovat na webu www.setrimsmalinou.cz.

 „Naši zákazníci mohou nadále počítat se získáním státní dotace i garancí našich nadstandardních záruk, na nic z toho nemá nová nabídka vliv. Společně s okamžitou úsporou zajišťujeme pro zákazníky také to nejrychlejší dodání fotovoltaiky na trhu. Začít s instalací elektrárny chceme už do šesti měsíců od podpisu smlouvy,“ doplnil Cyril Regner.

Kompenzace pro všechny, kterým se zpozdí instalace elektrárny

Nová nabídka není určena jen pro nové zákazníky, ale také pro všechny stávající klienty Maliny, jejichž zakázka se dostala do zpoždění. Malina jim bude kompenzovat každý den zpoždění a pošle jim částku, kterou by už s funkční elektrárnou ušetřili. A to do doby, než jim elektrárnu nainstaluje.

Situace na trhu je napjatá, lidé mají o fotovoltaiku obrovský zájem. Dodávky klíčových součástek, jako jsou například jističe, mají občas zpoždění a brzdí dokončení některých instalací fotovoltaiky. Každému současnému zákazníkovi, který u nás má fotovoltaiku objednanou a dostal by se s instalací do zpoždění, budeme kompenzovat každý zpožděný den. Férový přístup k zákazníkovi a jeho spokojenost je pro nás naprosto zásadní,“ doplňuje Jozef Partika, obchodní ředitel Energetického Holdingu Malina.

Lidé chtějí šetřit za energie hned, potvrzuje výzkum

Lidé chtějí za energie šetřit hned. To potvrzují výsledky exkluzivního průzkumu aplikace Instant Research agentury Ipsos. Okamžité úspoře za energie dávají přednost před dalšími možnými bonusy od dodavatelů, jako je prodloužená záruka nebo rychlejší termín dodání elektrárny. Největším problémem při pořizování fotovoltaiky je pro zákazníky velká vstupní investice, následovaná komplikovanou administrativou. Jasná zákaznická preference je jedním z dalších důvodů, proč se rozhodl Energetický Holding Malina novou nabídku odstartovat.