Záruka budoucího rozvoje lidstva stojí na zelených zdrojích energie, mezi které patří kromě solárních a větrných elektráren i jaderná energetika. Moderní jaderné technologie však lidstvu dávají mnohem více než jen ekologicky čistou energii.

Mírové využití jádra je univerzálním nástrojem pro řešení nejpalčivějších problémů současnosti i budoucnosti. Dosažení cílů udržitelného rozvoje OSN není bez jaderných technologií možné. Bohužel pro mnohé je mírové jádro jen jedním z mnoha zdrojů energie a jeho další přínosy bývají opomíjeny.

Aby bylo vnímání jádra veřejností komplexnější, spouští Rosatom iniciativu Atoms for Humanity. Jde o unikátní sbírku příběhů, ve kterých lidé z celého světa vyprávějí o tom, jak jim jaderné technologie zlepšily život a jak jim pomohly splnit si své sny.

Dne 30. dubna 2021 proběhne událost s názvem Proč jsou pro lidstvo jaderné technologie nezbytné, která celý projekt zahájí. Vystoupí během ní Kirsty Goganová, světově známá odbornice s 15letými zkušenostmi s poradenstvím v oblasti ochrany klimatu a energetiky, a dále představitelé Rosatomu, Světové jaderné asociace (WNA), ekologové a lidé vyprávějící své příběhy v rámci Atoms for Humanity.

Řečníci představí své postoje k jaderným technologiím z pohledu sociálního, hospodářského i ekologického. Účastníci si rovněž poslechnou nejnázornější příběhy o tom, jak mírové jádro mění lidské životy.

Projekt Atoms for Humanity bude zahájen 30. dubna 2021 ve 14:00 českého času (15:00 moskevského) na webu atomsforhumanity.ru