Jedním z významných projektů postupné rekonstrukce bytového portfolia společnosti RESIDOMO je zateplení panelových domů. V letošním roce se bude týkat celkem 1184 bytů a na tento projekt bude vynaložena částka 200 milionů korun. V současnosti práce probíhají v ostravských obvodech Jih a Poruba, dále v Karviné a Frýdku-Místku.

„O naše byty je zájem a jejich obsazenost stále roste. Potvrzuje se tak trend vzrůstající poptávky po nájemním bydlení. Své portfolio bytových domů průběžně revitalizujeme, modernizujeme, zateplením pak přispějeme také k redukci energetické náročnosti provozu a tím i ke snížení zátěže kladené na životní prostředí,“ uvedl generální ředitel RESIDOMO Jan Rafaj. Kromě zvýšení komfortu bydlení zateplení budov s novou fasádou přispívá i k vyšší estetizaci lokality a její větší atraktivitě. Snižování energetické náročnosti budov je jednou z priorit Evropské unie a dohod členských zemí o ochraně klimatu a životního prostředí.

RESIDOMO, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, tak pokračuje v rozsáhlé regeneraci a opravách svého bytového fondu, na které firma letos vyčlenila rekordní sumu 1,2 miliardy korun. V loňském roce společnost do oprav a revitalizačních projektů domů a bytů investovala více než 820 milionů korun, nově opravenou či zateplenou fasádu dostalo 35 domů s více než 300 byty.

RESIDOMO se kromě revitalizace a oprav svých bytových domů zaměřuje rovněž na inovativní změny v oblasti kvality svých služeb, dokončen byl pilotní projekt tří půdních nástaveb v ulici Ostrčilova, který bude pokračovat v Ostravě-Porubě aj. Zájmem společnosti je mít stabilní základnu nájemníků a pomáhat s proměnou nájemního bydlení v opravdový domov.