Na blížící se nejdůležitější strojírenské akci v Česku nebude chybět ani společnost Profika. Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí několik vybraných CNC strojů od jihokorejských značek Hyundai Wia a Hanwha. Ukáže také in-house vyvinuté robotické buňky, které dokáže zájemcům přizpůsobit na konkrétní provoz. Stánek společnosti Profika má číslo 077 a nachází se v pavilonu P.

„Je skvělé vidět se s lidmi z oboru, se zájemci o techniku a strojírenství. Osobní kontakt nic nenahradí, navíc si můžete popovídat o novinkách a některé úkony i demonstrovat v praxi. Uvidíme, v jakém duchu se ponese letošní ročník, protože například nedávno skončený Hannover se hodně zaměřil na robotizaci. Zde má Česko velké rezervy, přitom právě v tuzemsku působí celá řada firem, jimž by řešení pro automatizaci komerčně velmi prospěla“ uvádí Jakub Kaufman ze společnosti Profika.

Své in-house vyvinuté robotické buňky Profika do Brna přiveze. Osvědčená pracoviště RoboStack a RoboStack linear společnost dokáže přizpůsobit na míru konkrétní výrobě, přičemž nabídne jak úvodní kalkulaci návratnosti, tak i zaškolení obsluhy a servis.

Prezentace novinek i oblíbených CNC strojů

Profika je výhradním distributorem jihokorejských značek Hyundai Wia a Hanwha pro český a slovenský trh. V Brně ukáže mix novinek a zavedené techniky, která je mezi klienty nejvíce oblíbená. Představí CNC soustružnické centrum Hyundai Wia SE2200LSY s protivřetenem, osou „Y“, dále frézovací centrum Hyundai  Wia KF5600II a dlouhotočný automat švýcarského typu Hanwha XE26H.

„Jako novinku budeme na stánku prezentovat soustružnické centrum Hyundai Wia pod typovým označením SE2200LSY. Jedná se o CNC soustruh s protivřetenem, osou „Y“, zvýšenou rychlostí pro maximální produktivitu i tvarově složitých výrobků. CNC soustruhy řady SE jsou vhodné pro všechny druhy obrábění i velmi náročných výrobků. Stroj má jednoduché uživatelské ovládání pomocí grafického programování a velký 15“ monitor, což umožňuje snadné vytvoření programu včetně přehledné simulace,“ říká Kaufman.

Frézovací centrum KF 5600II je nová, ale už i velice oblíbená generace vertikálních center vyrobená společností Hyundai Wia s dlouhodobou zkušeností a nejnovějšími technologiemi. Maximalizuje produktivitu se zachováním vysoké přesnosti a stability. Stroj KF5600II (druhé generace) má několik vylepšení a technických výhod oproti běžným strojům – například v podobě masivního uložení kuličkových šroubů na obou koncích do 3řadých ložiskových sad, což zvyšuje tuhost a stabilitu os při obrábění až o 147 %.

Dlouhotočný automat švýcarského typu Hanwha XE26H je dynamický obráběcí stroj pro velice produktivní a vysoce přesné obrábění z tyčového materiálu do průměru 26 mm. Na CNC dlouhotočné automaty švýcarského typu HANWHA se spoléhají firmy, které vyrábí díly pro automobilový, lékařský, elektronický a další průmysl.

Profika vystavuje v pavilonu P a ve stánku 077.