Schneider Electric uvádí novou modelovou řadu zdrojů 230V APC Smart-UPS s interaktivní lithium-iontovou bateriovou technologií. Ta přináší ekonomicky úsporné řešení pro aplikace edge computing i pro další instalace specifických IT prostředí.

Nové modely APC Smart-UPS splňují požadavky evropských zákazníků, počínaje malými rozměry a kombinovatelným použitím pro různé IT systémy přes požadavky na životní cyklus, snadnou instalaci, přístup a údržbu až po fyzicky kompaktnější a jednodušší vybavení infrastruktury s nižšími nároky na údržbu.

Interaktivní modely řady APC Smart-UPS jsou navrženy tak, aby poskytovaly mimořádně odolnou ochranu napájení pro IT a síťová zařízení, zároveň prodlužují životnost baterie při nižších celkových nákladech spojených s vlastnictvím (TCO) – lithium-iontová technologie nabízí úspory až 50 % ve srovnání se se zdroji nepřerušovaného napájení (UPS) využívajícími tradiční technologii olověného akumulátoru (VRLA). Nové Smart-UPS jsou nabízeny s pětiletou zárukou.

„Umístění kritických aplikací na periferii sítě představuje pro operátory nové výzvy, včetně správy většího počtu zařízení v místech, která nejsou optimalizována pro IT podporu,“ uvedl Rob McKernan, senior viceprezident evropské divize Secure Power Division, a doplňuje: „Zároveň hraje klíčovou roli dostupnost energie a jakékoliv prostoje mají okamžitý dopad na byznys. Nový zdroj APC Smart-UPS s lithium-iontovou technologií splňuje tyto požadavky a nabízí robustní ochranu nepřerušovaného napájení pomocí cloudové aplikace pro edge computing prostředí.“

Se zvyšující se digitalizací a rostoucími požadavky na data a konektivitu v důsledku rozmachu internetu věcí (IoT) mnoho podniků přijímá strategie digitální transformace, které zvyšují efektivitu, produktivitu a ziskovost.  Proto jsou IT systémy nasazovány blíže k místům, kde dochází ke vzniku, zpracování a spotřebě dat – tento disruptivní trend se označuje jako edge computing.

Varianty APC Smart-UPS Line Interactive

Řada APC Smart-UPS Interactive obsahuje modely 500, 750, 1000 & 1500 VA s vysokým výkonovým faktorem. Lze vybrat mezi možnostmi 1U Rack / Tower / Wall Mount (500 VA) a 2U & 3U Rack (750, 1000, 1500 VA) s nízkou vestavnou hloubkou, malou hmotností a správou přes cloud pro snadný vzdálený monitoring. Nové UPS kombinují ekologický režim s až 97% efektivitou, síťovým výkonem, automatickou regulací napětí AVR a ochranou proti přepětí.

Díky nízké vestavné hloubce a kompaktním rozměrům jsou nové zdroje APC Smart-UPS ideální pro prostředí, kde je prostor cennou komoditou. Lze je tedy snáze integrovat do IT systémů, jako je Hyper-Converged infrastruktura (HCI), rackových skříní nebo na zeď, jako vůbec první 6U nástěnný systém EcoStruxure Micro Data Center společnosti Schneider Electric. Ve spojení s nástrojem APC Local Edge Configurator lze řešení přizpůsobit pomocí optimalizovaných možností napájení, chlazení, uzavření a správy pro instalaci v různých typech provozů – od maloobchodních prodejen a poboček po průmyslová, vzdělávací a zdravotnická zařízení.

Možnosti lokální a vzdálené správy

Modely EcoStruxure Ready APC Smart-UPS nabízejí řadu možností správy, které vycházejí vstříc různým potřebám. Všechny modely jsou snadno propojitelné s cloudem pro vzdálené monitorování. Součástí všech zdrojů této řady je technologie PowerChute Business Edition, která zajišťuje hladké bezobslužné vypnutí. Volitelná karta UPS Network Management Card integruje APC Smart-UPS s cenami ověnčeným softwarem nové generace EcoStruxure IT pro aplikace Data Center Infrastructure Management (DCIM) a výrazně tak zjednodušuje vzdálenou správu. Zákazníci také ocení vyšší spolehlivost a nižší riziko prostojů, pokud partnerským kanálům APC a poskytovatelům řízených služeb (MSP) povolí monitoring svých IT systémů nebo budou využívat službu vzdáleného monitorování EcoStruxure Asset Advisor od společnosti Schneider Electric.

Výhody lithium-iontové technologie pro spolehlivější chod IT služeb

Lithium-iontové baterie jsou navrženy tak, aby vydržely větší kolísání teploty, podporovaly vysoký výkon při venkovních teplotách až 40 °C a v některých případech také eliminovaly nutnost přídavného chladícího zařízení.  Lithium-iontové baterie jsou lehčí a kompaktnější než olověné akumulátory s technologií VRLA a kromě snadnější manipulace a instalace mají vyšší efektivitu nabíjecího/vybíjecího cyklu. Tento typ bateriové technologie má také delší životnost a díky sníženým nákladům na servis a výměnu má nižší náklady životního cyklu.