Tork, spadající pod společnost Essity, uvádí novou příručku představující princip “kaizen”, díky kterému mohou podniky zavést filozofii kontinuálních vylepšení. Kaizen je metoda řízení pocházející z Japonska, která říká, že všichni zaměstnanci by se měli zapojit do vylepšování chodu společnosti. Tato filozofie nabízí důležité poznatky pro průmyslové podniky, které si přejí zvýšit produktivitu, a mimo jiné ji podporuje i nová studie mezi operátory strojů.

Připraveni na zlepšení – Příručka pro zlepšení produktivity je dostupná ke stažení zde a obsahuje pět konkrétních tipů, jak jednoduše zavést filozofii kontinuálních vylepšení s cílem vytvořit dlouhodobou konkurenční výhodu.

Při vytváření nové příručky pracoval Tork s expertem na kaizen Jonasem Svanängem. Jonas studoval kaizen z první ruky při vylepšování továren Toyota a poznatky aplikoval ve více než stovce organizací po celém světě. V současnosti Jonas pravidelně sdílí své znalosti o filozofii kaizen a optimální efektivitě provozu na mezinárodních konferencích.

„Cílem principu kaizen je nastavení firemní kultury zaměřené na neustálá zlepšení díky změně chování. Pokud vaše společnost přijme filozofii kaizen, získají zaměstnanci možnost ovlivnit podobu svého pracoviště, což posiluje jejich pracovní motivaci,“ říká expert na kaizen Jonas Svarnäng.

Operátoři strojů obvykle pracují nejblíže oblastem, kde vznikají problémy nebo zbytečné překážky (v jazyce kaizen: Muda, což je v překladu ztráta nebo plýtvání). Proto mají zásadní roli v ochraně a zlepšování produktivity v podnicích.

Aktuální průzkum značky Tork ukázal, že 89 procent operátorů strojů věří, že „neustálé vylepšování preventivní údržby je v jejich podniku důležité“ a 87 procent souhlasí, že „preventivní údržba snižuje poruchy strojů a nutná pozastavení výroby“.

„Chceme společnostem pomoci zlepšit preventivní údržbu, zvláště těm, které si ji zajišťují vlastními silami za použití chytrých a inovativních produktů, které mohou zvýšit efektivitu a snížit ztráty. Protože si uvědomujeme, že i malé změny v rámci kontinuální snahy o zlepšení mohou mít zásadní vliv na kvalitu, cenu a dodávky produktů,“ říká Jenny Turner, marketingová ředitelka pro oblast průmyslu společnosti Essity – profesionální hygiena.

Tork nabízí celou řadu produktů na profesionální utírání povrchů, které jsou součástí systému Tork Performance®, a mohou optimalizovat úklidovou rutinu v průmyslovém prostředí. Systém obsahuje různé druhy utěrek a zásobníků, které mají dostatečnou kapacitu a nabízí unikátní možnosti montáže, což umožňuje jejich umístění hned na dosah operátorům. Přičemž 89 procent operátorů strojů souhlasí s tím, že „pokud budeme mít k dispozici zásobníky na utěrky s dostatečnou kapacitou umístěné přesně tam, kde je potřebujeme, zvýší se efektivita úklidu a preventivní údržby“.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak zavést princip kaizen, včetně důležitých tipů do začátku, navštivte tento odkaz a stáhněte si Připraveni pro zlepšení – Příručku pro zlepšení produktivity.

Zdroj: Průzkum Tork mezi operátory strojů, zpracovaný společností Psyma v červenci 2019