Od začátku svého podnikání, které sahají do devadesátých let, se výroba značky Master Therm tepelná čerpadla realizuje v Jablonci nad Jizerou. Tam také v současné době putuje největší investice v historii firmy. 

„Ano, jedná se o dlouho připravovanou výstavbu nové výrobní haly, v lokalitě původní čistírny odpadních vod, v řádu několika desítek miliónů korun,“ říká Jiří Svoboda, jednatel a spolumajitel značky Master Therm tepelná čerpadla.  V první etapě se vybuduje výrobně-skladový areál s plochou 2 000 metrů čtverečních s administrativně-technickým zázemím. Navazovat bude předváděcí středisko tepelných čerpadel se zázemím pro styk se zákazníky. Počítá se i s možností budoucího rozšíření haly a již nyní se vybudují základy pro tuto druhou etapu výstavby, která má být dokončena do konce příštího roku. Výroba v nové hale bude zahájena v lednu 2022.

Jedním z hlavních důvodů výstavby je zvýšení kapacity výroby. „Ty současné ve stávajících prostorech jsou nedostatečné a aktuálně nestíháme pokrýt poptávku po našich výrobcích,“ doplňuje Jiří Svoboda. Nové prostory částečně umožní zefektivnit výrobu zlepšením toku materiálu. Firma také počítá s okamžitým navýšení počtu zaměstnanců o cca 20 %. „Hledáme lidi do výroby, elektromontéry, páječe a montážní dělníky,“ dodává Svoboda. Do budoucna firma plánuje, že zvýšení výrobní a skladové kapacity umožní další rozšíření produkce. Druhým důvodem je vybudování moderního pracoviště a odpovídajícího pracovního zázemí pro zaměstnance.

Firma od začátku své existence vyrábí v Jablonci nad Jizerou a patří ve městě k významným zaměstnavatelům. „Uvědomujeme si, že to nejcennější, co máme, jsou naši zaměstnanci, neboť prostě umí naše tepelná čerpadla vyvíjet a vyrábět. Ani na chvíli jsme neuvažovali o tom, že bychom novou halu stavěli v jiném regionu a následně byli nuceni hledat a skládat nový pracovní tým,“ uzavírá Jiří Svoboda.

Značka Master Therm tepelná čerpadla je tradičním českým výrobcem nejširšího sortimentu tepelných čerpadel. Výzkum, vývoj a výrobu realizuje v České republice a zaměřujem se na tepelná čerpadla pro rodinné domy a instalace v průmyslu. Firma eviduje dvacetiprocentní nárůst objednávek. Čtvrtina výrobených tepelných čerpadel končí na českém trhu, téměr 75 % produkce jde na export převážně na holandské, belgické, britské, irské a švýcarské trhy.