Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením napájení, oznámila svou nejnovější inovaci v oblasti připojeného záložního napájení a kybernetické bezpečnosti, a to uvedení gigabitové síťové karty (Network-M3). Karta Network-M3 obsahuje všechny rozšířené funkce, které zákazníci očekávají od technologie gigabitových síťových karet Eaton, a navíc přidává nové, inovativní funkce, které organizacím pomáhají plnit jejich jedinečné potřeby v oblasti kybernetické bezpečnosti. Díky možnostem webového monitorování a výstrah poskytuje karta Network-M3 cenné informace o využití energie v IT a mění způsob, jakým IT týmy monitorují a řídí své napájecí systémy v závislosti na vývoji v oblasti bezpečnostních potřeb.

„Výzvy a hrozby v oblasti kybernetické bezpečnosti pro všechna připojená zařízení neustále rostou. Společnost Eaton se plně věnuje tomuto závodu ve zbrojení a přichází s novou zbraní, která pomáhá zákazníkům zůstat na bezpečné straně,“ řekl Laurent Desseignes, produktový manažer pro konektivitu v regionu EMEA ve společnosti Eaton. „Kromě zvýšené odolnosti vůči kybernetickým bezpečnostním útokům je nová platforma Network-M3 ideálním základem pro připravované nové funkce, které uživatelům zjednoduší život.“

Kybernetická bezpečnost je stále rostoucí hrozbou po celém světě a riziko útoku se zvyšuje ruku v ruce s očekáváním, že počet připojených zařízení internetu věcí do roku 2025 vzroste na více než 41,6 miliardy. Podle zprávy IBM Cost of a Data Breach Report činily průměrné globální náklady na únik dat v roce 2023 4,45 milionu dolarů, což představuje 15% nárůst za tři roky, a proto je nezbytné, aby IT manažeři využívali propojenou infrastrukturu navrženou s nejvyšší úrovní kybernetické ochrany.

Karta Network-M3 se zabezpečeným spouštěcím (boot) procesem, uživatelsky konfigurovatelnou bránou firewall a bezdotykovým nastavením dokáže snadno odhalit narušení bezpečnosti a zajistit vysokou úroveň zabezpečení a spolehlivosti nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS) a napájecích distribučních jednotek (PDU). Karta Network-M3 je nástupcem karty Network-M2, která byla první kartou UPS na trhu s certifikacemi kybernetické bezpečnosti UL 2900-1 a IEC 62443-4-2. Zjednodušuje proto řízení a zabezpečení kritické infrastruktury tím, že poskytuje flexibilní řešení kybernetické bezpečnosti, které dokáže ověřit pravost jakéhokoliv připojeného firmwaru a zabránit tak šíření kybernetického útoku v případě, že taková hrozba existuje.

Mezi funkce karty Network-M3 patří:

■ Šifrování řetězce důvěryhodnosti a možnost bezpečného zavádění firmwaru, které zabraňují tomu, aby se gigabitová síťová karta stala zranitelným místem kybernetického útoku, přičemž aktualizace firmwaru jsou pro uživatele dostupné bez jakýchkoli nákladů.

■ Uživatelsky konfigurovatelný firewall, který poskytuje další vrstvu zabezpečení chránící gigabitovou síťovou kartu a UPS nebo PDU před neoprávněným přístupem a kybernetickými útoky.

■ Vzdálené ukládání bezpečnostních klíčů, díky čemuž je zařízení odolné proti neoprávněné manipulaci i v případě fyzického narušení.

■ Zero-touch provisioning a automatická konfigurace zprovozňuje zařízení rychleji, čímž šetří čas při rozsáhlém nasazení.

■ Podpora rychlostí 10/100/1000 Mb/s s širokou kompatibilitou.

■ Správce certifikátů pro snadné vytváření a distribuci digitálních certifikátů do více zařízení.

Kromě vestavěných funkcí webového monitorování a výstrah lze kartu Network-M3 integrovat se softwarem sady Brightlayer Data Centers společnosti Eaton, což umožňuje IT týmům zefektivnit provoz a připravit se na budoucí potřeby. Soulad mezi hardwarem a softwarem umožňuje řadu automatizačních funkcí a funkcí vzdálené správy, zkracuje dobu odezvy na problémy s napájením a zajišťuje včasné aktualizace, které posilují úroveň kybernetické bezpečnosti. Karta je navíc hladce integrována s cloudovou službou Eaton pro vzdálené monitorování, která shromažďuje data z UPS Eaton a v případě výskytu kritických událostí vysílá technika společnosti Eaton do terénu.