Společnost Epson končí s prodejem laserových tiskáren kvůli omezené schopnosti této technologie dosáhnout značného pokroku v oblasti udržitelnosti. Namísto toho se vydává na cestu plně inkoustového tisku a představuje novou řadu firemních modelů s rychlostí 40–60 stran za minutu. Ty zaplní mezeru v portfoliu a nabídnou kompletní řadu udržitelných multifunkčních firemních inkoustových tiskáren s technologií Heat-Free

Společnost Epson potvrdila svůj závazek přejít na inkoustový kancelářský tisk a oznámila, že do roku 2026 přestane celosvětově prodávat a distribuovat laserové tiskárny. Společnost své rozhodnutí vysvětluje větším potenciálem inkoustového tisku k dosažení významného pokroku v oblasti udržitelnosti. To je způsobeno odlišným fungováním obou technologií – laserová technologie potřebuje teplo k zapečení toneru na papír, zatímco inkoustová technologie je studená a vyžaduje méně energie.

Tato zpráva se objevuje rok poté, co společnost Epson ohlásila investici ve výši 100 miliard jenů do udržitelných inovací, a souvisí s uvedením nové řady firemních inkoustových tiskáren na trh.

Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson Europe CZ&SK, k tomu dodává: „Rozhodnutí opustit trh s laserovými tiskárnami bylo nevyhnutelné. Naše společnost se zavázala k udržitelným inovacím a postupům, ale laserové tiskárny do tohoto rámce nezapadají. Jejich spotřeba energie je vyšší než u firemních inkoustových tiskáren a mají více spotřebních dílů. Naše tisková divize se bude namísto toho stoprocentně věnovat piezoelektrickému inkoustovému tisku s technologií Heat-Free a využívat naši vlastní technologii k poskytování účinných a udržitelných tiskových řešení pro naše partnery a koncové uživatele.”

Trh s firemními inkoustovými tiskárnami by měl podle předpovědí růst na úkor laserových tiskáren. Z dat IDC vyplývá, že trh s firemními inkoustovými tiskárnami v západní Evropě vzroste o +5,1 % ročně, s čímž kontrastuje meziroční pokles poptávky po laserovém tisku o 0,4 %, přičemž růst poptávky po firemních inkoustových tiskárnách vykazuje podobné trendy v regionech CEE a MEA.

Výzkum IDC také ukazuje, že 88 % osob s rozhodovací pravomocí v oblasti hardwaru nyní považuje spotřebu energie a odpad (87 %) za „extrémně“ nebo „velice” důležité faktory při výběru nových tiskáren.

Nová řada Epson Enterprise

Nová řada tiskáren WorkForce Enterprise AM, která využívá piezoelektrickou technologii Heat-Free společnosti Epson s liniovou hlavou, doplňuje nabídku společnosti Epson v oblasti firemního tisku. Nová řada umožňuje rychlost tisku 40–60 stran za minutu, je určena pro střední segment trhu a doplňuje řadu firemních inkoustových tiskáren Epson.

Kompaktní rozměry a lehká konstrukce umožňují omezit zdroje používané při výrobě a přepravě. Zásobníky inkoustu s vysokou výtěžností snižují spotřebu, náklady na přepravu a skladování materiálu a řízení spotřebního materiálu po skončení jejich používání, a navíc se tím omezují odstávky kvůli rutinní údržbě.

Marcel Divín dále uvádí: „Tyto produkty doplňují naši firemní nabídku inkoustových tiskáren od malých pracovních skupin až po vysokorychlostní zařízení pro oddělení, což znamená, že bez ohledu na účel tisku pro vás máme vhodný produkt. Každý produkt, který nabízíme v rámci naší řady firemních inkoustových tiskáren, přináší společnostem technologii, která jim pomůže splnit jejich cíle v oblasti udržitelnosti. Pro naše partnery a zákazníky nadšeně a hrdě vyrábíme udržitelné technologie, které opravdu přispívají ke snížení spotřeby energie a emisí CO₂. Každý podnik, který se přeorientuje na inkoustovou technologii, přispívá k udržitelnější společnosti.”

Další informace o nové řadě

 • Nejkompaktnější půdorys ve třídě a mnohem nižší hmotnost
 • Podávání papíru ve tvaru C snižuje pravděpodobnost uvíznutí papíru a zvyšuje spolehlivost
 • 10,1palcový panel rozhraní – chytřejší, intuitivnější a s ekologickým nastavením tisku
 • Snadné a jednoduché použití díky automatické detekci velikosti papíru a tichým zásobníkům papíru
 • Snadné vkládání, kompaktní vysokokapacitní zásobníky inkoustu
 • Vysoká kapacita manipulace s papírem – až 5150 listů
 • Omezení prostojů – vytvořeno pro snadný interní přístup a rychlá a účinná rutinní údržba
 • Možnost snímání rychlostí 60 stran za minutu / 120 obrázků za minutu a volitelná integrovaná funkce OCR
 • Vnitřní finišer – kompaktní zařízení šetřící místo pro kompilaci a sešívání dokumentů.
 • Dostupné také s volitelnou děrovačkou
 • Připojitelný vnější finišer na brožury – pro sešívání, děrování, tisk obálek, sedlové sešívání a středové a trojité skládání