Na výstavě ISE 2023 Epson poprvé představil nový projektor EB-810E se super ultra krátkou projekční vzdáleností a nový projektor EB-770Fi s ultra krátkou projekční vzdáleností coby vylepšená řešení pro spolupráci v obchodních a výukových prostředích

Propojené třídy a hybridní pracovní prostředí s námi zůstanou už natrvalo, takže zobrazovací technologie musí být stále přizpůsobivější a jednodušší na použití. V reakci na tuto situaci přichází Epson se zařízením EB-810E – projektorem s rozlišením 4KE a svítivostí 5000 lumenů, který má super ultra krátkou projekční vzdálenost s poměrem obrazu 0,16:1 a škálovatelnou velikost zobrazení do 160″.

Nový model EB-810E je prvním projektorem se super ultra krátkou projekční vzdáleností společnosti Epson, který využívá obrazovou technologii 4K Enhancement určenou například do hybridních pracovních prostředí.

EB-810E stačí umístit pouhých několik centimetrů od projekční zdi nebo plochy, na které vytvoří obrovský obraz v rozlišení 4K až do 160″, přičemž veškerý obsah je neskutečně čistý, a představuje mobilní a cenově dostupné projekční řešení s velkým obrazem, pohodlným a rychlým nastavením, stejně jako flexibilitou a přenosností, která jej umožňuje použít téměř kdekoli, kde je dostatečně velká stěna.

Matěj Kopecký, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Tento projektor se super ultra krátkou projekční vzdáleností je ideální do prostředí, kde není příliš prostoru, například do zasedacích místností. Jedná se o energeticky efektivní řešení s velkým obrazem, které nemusí být permanentně nainstalované v místnosti. Jeho flexibilita uživatelům umožňuje projektor jednoduše přenášet a sdílet mezi místnostmi, čímž je udržována návaznost a spolupráce jak a kde je potřeba, což naplňuje požadavky na pružnou práci.“

Tento nový model pohání tříčipová technologie 3LCD vyvinutá společností Epson, takže projektor umí vytvořit velký a jasný obraz, a dále nabízí nástroje pro pohodlnou spolupráci, stejně jako jednoduché nastavení pomocí nové aplikace Epson Setting Assist (ESA). Jeho ultra široký displej s poměrem stran 21:9 je zárukou, že všichni účastníci konference vidí veškerý obsah, mohou na něj reagovat a zároveň jsou viditelní ostatním – ideální pro použití s hybridními systémy pro konferenční místnosti, jako je Microsoft Teams Rooms Front Row.

Obr. Princip laserové terchnologie

K projektoru EB-810E se na výstavě ISE 2023 připojí také nový model Epson EB-770Fi. EB-770Fi zastupující řadu laserových projektorů pro obchodní a výukové účely bude k dostání později v průběhu roku, a kromě ultra krátké projekční vzdálenosti se bude vyznačovat novými funkcemi na bázi prohlížeče, aby zcela vyloučil nutnost použití počítače. Nadcházející model EB780-Fi nabídne vyučujícím okamžitý online přístup k výukovým lekcím v cloudu, online obsahu a oblíbeným aplikacím přímo z projektoru bez nutnosti připojení k počítači.

Epson se do svého portfolia chystá přidat nové projektory EB-760W, EB-770F a EB-775 s ultra krátkou projekční vzdáleností a rozměry obrazu do 150″, což je o 300 procent větší projekční plocha, než má 75″ plochý displej.

Kromě toho budou uvedeny inovované dotykové varianty těchto produktů, jmenovitě EB-760Wi a EB-770Fi, které jsou určeny pro jednoduchou společnou výuku, při které mají vyučující přístup k interaktivní bílé tabuli s flexibilními možnostmi montáže či mohou anotovat prostřednictvím vestavěného pera nebo využít volitelné dotykové funkce.

„Naše konferenční a výukové prostory se značně vyvinuly a začalo být zjevné, že dnešní projektory musí být schopny vyhovět všem potřebám zobrazení, sdílení a interaktivity pro lepší zapojení osobně přítomných i vzdálených účastníků,“ pokračuje Matěj Kopecký. „Do našich nejnovějších projektorů jsme implementovali důležité inovativní prvky, které dokážou zobrazit velké projekční plochy a zajistit bezproblémovou spolupráci a zapojení posluchačů. Najdeme mezi nimi nástroje pro snadnější sdílení mezi dvěma zařízeními nebo možnosti připojení více zařízení.“

Kromě modelů s krátkou a ultra krátkou projekční vzdáleností uvede společnost Epson také řadu standardních modelů EB-L210W, EB-L210SF, EB-L260F a EB-L265F s vysokou svítivostí do 4600 lumenů a velkým živým obrazem do 310 palců s podporou mimořádně široké projekční plochy 21:9, která je dostatečně velká, aby měli jak osobně přítomní, tak vzdálení účastníci dostatečný výhled a zároveň byli dobře viděni.

„Ve společnosti Epson se zaměřujeme na uživatele a správná řešení, která naplňují jejich potřeby. Konferenční prostory vybavené správnou technologií a správnými řešeními pomáhají posilovat týmový duch, produktivitu a kreativní myšlení,“ dodává Kopecký.

Všechny modely budou dostupné od června 2023.