Předložení nabídek, vyjednávání o smlouvě, dodávka, instalace a uvedení do provozu byly dokončeny včas, aby bylo možné pokrýt letní špičku.

Společnosti Mitsubishi Power Aero LLC, přední poskytovatel globálních energetických řešení, a Mitsubishi Power de Mexico, obě dceřiné společnosti Mitsubishi Power Americas, Inc., uzavřely rychlou smlouvu na klíč na instalaci a uvedení do provozu pěti 30megawattových aeroderivátových plynových turbín FT8 MOBILEPAC na dvojí palivo pro společnost CFEnergia SA de CV (CFEN), dceřinou společnost mexické Federální komise pro elektřinu (CFE). Projekt, který vznikl ve městě Mexicali ve státě Baja California, této oblasti dodává kriticky důležitou energii v sezónní špičce. Později bude přidána šestá plynová turbína, která rozšíří kapacitu tak, aby řešení vyhovělo požadavkům, které si vyžádá příští letní sezona.

Společnost Mitsubishi Power Aero má dlouholeté zkušenosti s řešením nejnaléhavějších potřeb svých zákazníků v oblasti výroby elektrické energie. Poskytuje jim proto mobilní výrobní zařízení a vlastní odborné znalosti ohledně výstavby energetických projektů. Balíček plynových turbín FT8 MOBILEPAC je pro tyto naléhavé situace ideálním řešením. Díky dodatečné energii z těchto jednotek se obyvatelé a průmyslové podniky v Mexicali už nemusejí bát výpadků proudu. Vzhledem k tomu, že Mexiko usiluje o integraci dočasných zásobáren elektrické energie z obnovitelných zdrojů, budou tyto flexibilní, spolehlivé a mobilní plynové turbíny hrát důležitou roli při snaze o posílení spolehlivosti a odolnosti celé infrastruktury.

„Přestože má město Mexicali po většinu roku dostatečnou kapacitu pro pokrytí svých energetických potřeb, v letní sezóně dochází k jejímu nedostatku, což způsobuje potíže místním lidem i podnikům, kteří jsou na stabilních dodávkách elektřiny závislí,“ uvedl viceprezident společnosti Mitsubishi Power Aero pro prodej a rozvoj podnikání Harsh Shah. „Mobilní generátory elektrické energie, které instalovala společnost Mitsubishi Power Aero, zajistí bezpečnost, spolehlivost, kvalitu a stálý přísun energie napříč rozvodnou sítí státu Baja. Jednotky MOBILEPAC umožňují tzv. black start, neboli „start ze tmy“, díky čemuž nabízí maximální zabezpečení přísunu energie v případě potřeby.“

Prezident a generální ředitel Mitsubishi Power Aero Raul Pereda uvedl: „Jsme rádi, že jsme společnosti CFEnergia byli schopni dodat toto naléhavě potřebné energetické řešení v tak krátkém časovém horizontu. Turbíny FT8 MOBILEPAC jsou pro Mexiko zcela nezbytné. Díky svým kompaktním rozměrům, minimálním nárokům na místo umístění a schopnosti být nainstalovány bez nutnosti vybudování základů se jedná o vysoce mobilní jednotky, které je možné rychle přemístit na místo, kde jsou právě potřeba. Po přidání jednotek MOBILEPAC provozuje společnost CFE jednu z největších sítí turbín FT8 na světě, jejíž rozšíření je podpořeno spolehlivým provozním výkonem a skvělým poprodejním servisem a podporou společnosti Mitsubishi Power Aero. Dodáváme energii, tam kde je nejvíce potřeba.“ Originální verze na: https://www.businesswire.com/news/home/20210603005943/en/