Prakab přichází s vlastním barevným označením pro rychlé rozlišení kabelů

Společnost Prakab, tradiční výrobce kabelů, která vznikla v roce 1921, představuje vlastní barevné označení kabelů CYKY. Ty se běžně rozlišují podle jednoho barevného pruhu. Prakab ale nyní přichází se dvěma barevnými pruhy, které ještě více usnadní orientaci při nákupu a instalaci a navíc umožní elektrikářům snadný výběr kvalitních kabelů právě této tradiční značky.

Kabely CYKY se používají pro běžný rozvod elektrické energie u domovních a průmyslový rozvodů. Setkáváme se s nimi v každodenním životě doslova na každém kroku. Tyto kabely rozvádí elektrický proud do zásuvek a vypínačů a umožňují nám tak používat domácí a kancelářské přístroje, na které jsme v moderním světě zvyklí.

Společnost Prakab nyní nově označuje kabely CYKY dvěma barevnými pruhy podle typu kabelů:

CYKY-J 3×1,5 – modré pruhy – tyto kabely slouží pro standardní světelné obvody

CYKY-J 3×2,5 – zelené pruhy – používají se pro zásuvkové obvody

CYKY-O 3×1,5 – červené pruhy – jsou volbou pro použití spínačů nebo stmívač

Historie tradičního výrobce Prakab sahá až do roku 1921, kdy se významný český elektrotechnik a průmyslník Dr. Emil Kolben rozhodl získat většinový podíl v pražské pobočce rakouského podniku Schwechater Kabelwerke GmbH (SKW). Novou firmu zapsal pod ochrannou známkou PRAKAB (Pražská kabelovna, s.r.o.). Již sto let nám Prakab umožňuje rozvádět elektrickou energii, používat moderní technologie a žít život, na jaký jsme zvyklí.

S výrobky Prakab se můžeme setkat opravdu na každém kroku. Vodiče a kabely od společnosti Prakab najdeme v běžném životě každé rodiny. Vedou k zásuvkám a vypínačům a umožňují tak používání všech domácích přístrojů a osvětlení. Prakab je ale hlavně špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů využívaných v nejrůznějších stavbách, kde je zásadním tématem požární bezpečnost. Jako příklady můžeme uvést Národní Muzeum, pražské metro,  Obchodní centrum Chodov, Tunel Blanka nebo Letiště Václava Havla. Vedoucím výrobcem je ale také v oblasti železničních zabezpečovacích kabelů využívaných při modernizaci železničních tratí a kabelů s využitím v energetice. Veškeré výrobky Prakab nesou již od roku 2010 označení certifikátu Česká kvalita.