Topná sezóna skončila a nastal ideální čas na revizi kotle. Tvrdí to odborníci z firmy Topíte.cz, která jako první v Česku spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s moderními technologiemi. Odborník z řad servisních techniků potvrdil, že kvůli opotřebení po zimě nebo nevhodnému umístění není schopný bezpečného provozu až každý pátý kotel. Jaro a léto jsou přitom období, kdy jsou kapacity topenářů uvolněné, a mohou tedy řešit případné závady s dostatečným předstihem. Pomůže v tom i nová aplikace z dílny Topíte.cz, která mimo jiné umožňuje snadné objednání servisního technika na pár kliků.

Výrobci kotlů doporučují provádět servisní prohlídku kotle, která spočívá zejména v jeho seřízení a vyčištění, ideálně každý rok. „Každoroční údržba a servis kotle významně snižuje jeho spotřebu a také je předpokladem dlouhé životnosti zařízení. U nových kotlů je její provedení navíc podmínkou k záruce,“ říká profesionální servisní technik František Hastrdlo.

Odborník zároveň upozorňuje na rizika, která s nerevidovaným kotlem souvisejí: „Při znečištění spalovací komory hrozí vážné poškození kotle a jeho součástí, a nesprávně pracující kotel může být mnohdy i životu nebezpečný. Při zanedbání servisu se také snižuje účinnost kotle a vzrůstají náklady za energie. Kotel se stává nespolehlivým a může se objevit závada v tu nejhorší dobu. A v neposlední řadě, nečistoty v topné vodě mohou zvýšit spotřebu plynu až o 30 %,“ varuje servisní technik. Zároveň pak uvádí, že kvalitní servis spotřebiče by měl trvat minimálně 60–90 minut a jeho cena se průměrně pohybuje mezi 1 300 a 2 000 Kč. Samotný tepelný zdroj doporučuje vyměnit jednou za 10 až 15 let.

Se servisem pomůže aplikace

Servisní prohlídku by přitom měl provést pouze proškolený servisní technik. A právě s jeho sehnáním pomůže platforma Topíte.cz, která sdružuje všechny potřebné odborníky na jednom místě. „Je konec s obvoláváním servisních techniků a přemlouváním k návštěvě, na kterou se nakonec dostaví pozdě nebo taky nepřijdou vůbec. Aplikace se postará, aby zákazník dostal maximální službu s minimálním úsilím, ideálně okamžitě, a zároveň se nám díky aplikaci podaří vypořádat s řadou interních procesů. Lidově řečeno, pravidelná kontrola a oprava plynových kotlů a tepelných čerpadel poběží jako na drátkách,“ slibuje si od zavedení intuitivního řešení Daniel Helcl, spoluzakladatel a CEO Topíte.cz.

Aplikace umožňuje zákazníkům objednat službu během minuty. Termín si zvolí kliknutím na příslušný den a hodinu, mají na výběr z několika cenových možností (v závislosti na vzdálenosti technika). Systém pak sám připomene termín prohlídky či potřeby další revize a umožní zaplatit za služby kartou přímo v aplikaci.