Na čerpací stanici Liou-chua ve městě Paj-se v čínské provincii Kuang-si zahájila provoz první uhlíkově neutrální čerpací stanice BIPV (Building Integrated Photovoltaic) společnosti Sinopec. Společnost Solis provedla v červenci 2020 se společností Sinopec hloubkový průzkum s cílem začlenit do projektu vysoce výkonný 255kW střídač. Projekt je považován za průlomový pro společnost Sinopec v oblasti distribuované výroby solární energie a zároveň za první uhlíkově neutrální plynovou stanici, kterou společnost Sinopec postavila a provozuje v provincii Kuang-si.

Nedílnou součástí plánů před zahájením výstavby je řešení BIPV od společnosti LONGi. Toto řešení nabízí výhody, mezi které patří integrovaný design/konstrukce, nízká hmotnost konstrukce a nižší spotřeba materiálů. Zároveň prodlužuje životnost přístřešku čerpací stanice z 5 až 10 let na 25 let, což se rovná životnosti modulu na výrobu solární energie.

Očekává se, že roční výroba elektřiny v rámci tohoto projektu dosáhne 91 000 kilowatthodin. Do sítě bude dodáno více než 10 000 kilowatthodin přebytečné energie, což stačí na pokrytí roční spotřeby 12,5 domácností.

Projekt sníží emise uhlíku o 81,5 tuny ročně, což stačí k vyrovnání přibližně 76 tun emisí uhlíku z čerpací stanice ročně, čímž se samotná čerpací stanice stane uhlíkově neutrální.

Střídač 110 V, který je vlajkovou lodí společnosti Solis v oblasti nízkonapěťových 380 V výrobků pro komerční a průmyslové použití (uzpůsobený pro čínskou rozvodnou síť), bude všude podporovat „zelené budovy“.

Kromě maximální účinnosti až 98,7 % má střídač vysokou hustotu sledování výkonu ve třídě 100MPPT/MW. Výnosy z výroby elektřiny na MW jsou přibližně o 3,5 % vyšší. Konfigurace na straně stejnosměrného proudu podporuje až 150% naddimenzování a díky ekonomické a flexibilní konstrukci systému se střídač těší oblíbenosti u zákazníků.

Funkce, mezi které patří ochrana proti výboji střídavého proudu typu I (volitelná) a AFCI (volitelná), rovněž snižují nebezpečí požáru na straně stejnosměrného proudu. Redukce přepěťové zátěže a technologie potlačení unikajícího proudu snižují problémy s odpojením při přepětí a vypnutím při úniku, což zvyšuje bezpečnost.

Společnost Sinopec staví 160 fotovoltaických elektráren po celé Číně a v rámci svého „pětiletého plánu“ hodlá vybudovat 7000 distribuovaných solárních elektráren. Společnost Solis podpoří společnost Sinopec v jejím úsilí o vytvoření „zelených a čistých“ čerpacích stanic tím, že bude vyvíjet zvláštní způsoby neutralizace produkce uhlíku, jako například uhlíkově neutrální lesy a čerpací stanice.