S postupující klimatickou změnou se města snaží hledat způsoby, jak eliminovat přehřívání městských ploch a vytváření tepelných ostrovů. Usilují o zachování příjemného životního prostředí pro obyvatele i veškerou faunu a flóru i v místech s hustou zástavbou, resp. se ho snaží ještě více zkultivovat. Jednou z cest je budování modrozelené infrastruktury. Tu na pražské Brumlovce dlouhodobě rozvíjí společnost Passerinvest Group. Své projekty rozšiřuje například o střešní zahrady, systémy pro zadržování dešťové vody umožňující její zasakování nebo využití jako zálivky, buduje veřejný prostor včetně rozsáhlé zeleně a řady víceúčelových vodních prvků. Passerinvest Group věří, že opatření, která na Brumlovce realizuje za účelem zmírnění přehřívání města a budov a současně také pro podporu biodiverzity, mohou být inspirací pro představitelé měst i pro ostatní projektanty a investory.
Dlouhodobá udržitelnost lokality je pro Passerinvest Group prioritou a je jedním ze základních pilířů firemní ESG strategie. Modrozelená infrastruktura je nedílnou součástí projektů na Brumlovce a je jí věnována velká pozornost při vlastním návrhu budovy a stejně tak i v rámci následné správy a provozu všech budov v koncepci celé lokality. Souběžně se tak při rozvoji Brumlovky implementují systémy na zadržování dešťové vody v místě spadu a její využití v prostoru prostřednictvím různorodých opatření. Těmi jsou například zelené střechy, akumulační nádrže pro záchyt dešťové vody, dlážděné komunikace a silnice umožňující zasakování dešťové vody, zeleň v parteru, poldry či průlehy v terénu.
„První střešní zahrada v areálu Brumlovky vznikla v počátcích budování Brumlovky, a to na budově Alpha v roce 2003. Byli jsme tehdy průkopníky, kteří začali zelené střechy na administrativních budovách zakládat. Podobné koncepce u nás tehdy ještě nebyly vůbec obvyklé,“ říká Martin Unger, technický ředitel & ESG společnosti Passerinvest Group a dále dodává: „Náš původní cíl vytvořit příjemné prostředí pro nájemce postupně přerostl v hodnotový a koncepční záměr. Modrozelená infrastruktura totiž představuje důležité adaptační opatření, které dokáže v hustě zastavěném prostředí snižovat teplotu a předcházet tak vzniku tepelných ostrovů. Její budování je dnes pro nás prioritou u všech současných i plánovaných projektů. Vzhledem ke zmiňovaným přínosům bychom si přáli, aby tato naše činnost byla inspirací pro město, samosprávu, projektanty i další investory.“
Správně udržovaná modrozelená infrastruktura na Brumlovce má mnohé přínosy jednak pro místní mikroklima a životaschopnost životního prostředí, tak pro celou lokalitu. Jejím významným benefitem je zkvalitnění veřejného prostoru, což oceňují především nájemci Brumlovky. V kritických letních měsících zde dokáže snižovat teplotu až o 10-15 °C. Vegetace na zelených střechách, kterou tvoří jak vysoká zeleň, tak nižší listnaté keře, trvalky a traviny, totiž spolu s přebytkem vody shromažďovaným v akumulačních nádržích zvlhčuje ovzduší. Voda z nádrží je zároveň využívána na zálivku další zeleně, která jako celek zase následně hraje důležitou roli v podpoře rozvoje biodiverzity a vytváří přirozené útočiště pro široké spektrum živočichů. Za rozvoj modrozelené infrastruktury získala Budova B na Brumlovce také ocenění v soutěži zelená střecha roku.