Pro zákazníky ČEZ Prodej s elektřinou či plynem na dobu neurčitou začíná od Nového roku platit nový, výrazně levnější, ceník. Zároveň se ruší vládní cenové stropy, které byly pro celý rok 2023 zavedeny na ochranu zákazníků před vysokými cenami během energetické krize. Zákazníkům, kteří mají zafixováno nad úrovní současných vládních stropů, ale ČEZ Prodej v rámci mimořádného vstřícného kroku stropové ceny ponechá i nadále, až do konce jejich fixace. Přes aplikaci MŮJ ČEZ si navíc stále mohou svou současnou fixaci změnit na cenově výhodnější produkt.

Stačí několik kliknutí a zákazníci ČEZ Prodej, kteří si navzdory doporučením zafixovali elektřinu nebo plyn za loňské vysoké ceny, mohou významně ušetřit – bez jakýchkoliv sankcí lze v aplikaci MŮJ ČEZ přejít na cenově výhodnější standardní produkt. Změna zabere jen několik kliknutí a je hotová zhruba za minutu. ČEZ Prodej se tak snaží naposledy upozornit zhruba 45 000 zákazníků s fixacemi nad stropy, kteří nereagovali na dosavadní výzvy k řešení své situace. ČEZ Prodej má 2,7 milionu zákazníků u elektřiny a 580 000 u plynu. Z původního počtu 160 000 klientů s fixacemi nad stropem využily nabídku ČEZ Prodej refixovat se na levnější standardní produkty tři čtvrtiny oslovených zákazníků.

„Většina našich klientů s fixacemi nad vládními stropy svou situaci po oslovení z naší strany aktivně řešila a využila naši nabídku přejít na běžnou fixaci, přesto stále evidujeme přes 40 000 zákazníků, kteří nijak nereagovali. I když nevyužijí tuto naši poslední výzvu, nechceme aby se tito zákazníci dostali po Novém roce do potíž. V rámci mimořádného vstřícného kroku jim tak od ledna 2024 budeme dál účtovat stejnou cenu jako nyní, tedy ve výši vládních stropů,“ uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

ČEZ Prodej začal situaci zákazníků, kteří se navzdory doporučení zafixovali loni na vysokých cenách v době nejsilnější energetické krize, řešit již letos v létě, jako první z velkých dodavatelů. V té době evidoval na 160 000 klientů s fixacemi nad stropem, přičemž průměrná výše jejich zafixované ceny byla u elektřiny přes 7 700 Kč/MWh a u plynu přes 3 700 Kč/MWh včetně DPH. Od července do půlky prosince se rozhodly z těchto nevýhodných fixací odejít desítky tisíc zákazníků.

Od 1. ledna 2024 také ČEZ Prodej snižuje cenu obchodní složky elektřiny u nefixovaného produktu o více než 20 % oproti současnému stropu. Cena ve výši 3 960 Kč/MWh (bez DPH) je tak jednou z nejnižších, za kterou si zákazník na trhu může produkt na dobu neurčitou sjednat. U plynu se ceny od 1. ledna snižují o téměř 30 % pod strop. Také v nabídce plynu na dobu neurčitou se ČEZ Prodej drží s nabídkovou cenou 1 790 Kč/MWh bez DPH na předních příčkách nejvýhodnějších produktů.