3D tisk je vynikající pomůckou pro prototypování a testování, zatím však stále není úplně běžné jeho využití pro komplexní koncové produkty. Česká společnost AnyoneGo patří v tomto směru už od samého vzniku se svými vozíčky pro hendikepované psy mezi světové průkopníky. A v tomto inovativním přístupu k 3D tisku pokračuje i nadále.

„Stejně jako dodavatelé tiskových materiálů jsme si vědomi toho, že plast, se kterým 3D tiskárny v současné době nejčastěji pracují, není zrovna přátelský pro přírodu. Neustále proto sledujeme nové trendy, které se na poli ekologičtějších řešení pro 3D tisk objevují,“ vysvětluje jeden za zakladatelů AnyoneGo, Martin Schenk. „Jsme velmi rádi, že tato snaha a kontinuální testování přináší konkrétní výsledek a náš nejnovější produkt tak můžeme dodávat na trh i v ekologicky šetrném provedení. “

Zmíněnou novinkou v sortimentu, kterou bude možné zakoupit v plně rozložitelném, tzv. biodegradabilním provedení, je speciální stavitelná miska na jídlo a vodu určená pro domácí mazlíčky. Jak je u AnyoneGo zvykem, půjde o řešení vlastní konstrukce i designu a kompletně vyrobené prostřednictvím 3D tisku.

Požadavkům na ekologicky šetrný a plně rozložitelný materiál vyhověl filament NonOilen od českého výrobce Fillamentum Manufacturing Czech. Je vhodný pro styk s potravinami, zvládne vyšší teploty a výrobky z něj je dokonce možné mýt v myčce. To všechno jsou parametry pro jídelní misku, byť určenou pro domácí mazlíčky, velmi důležité. Až jednou miska doslouží svému účelu, majitel ji jednoduše rozebere a zkompostuje. „Podle dostupných informací bude naše miska vůbec prvním komerčním produktem tištěným z tohoto filamentu, který vstoupí na evropský trh,“ doplňuje Schenk.

Na nové misce pro domácí mazlíčky však není zajímavý jen použitý materiál, ale celá konstrukce, která umožňuje velmi snadno nastavit její výšku i sklon.

„Chtěli jsme navrhnout misku pro domácí mazlíčky, která nebude mít na trhu obdoby. Vznikl tak produkt, který je stabilní, plně stavitelný, uživatelsky jednoduchý, univerzální v použití a jak je u našich produktů zvykem také skvěle vypadá,“ říká šéfdesigner a zakladatel AnyoneGo Jan Jiránek.

Ekologicky rozložitelné misky AnyoneGo plánuje do sortimentu zařadit nejpozději do konce června 2021.

O společnosti

Český startup AnyoneGo vznikl v roce 2016 a zaměřuje se na vývoj zdravotních pomůcek pro hendikepované. Využívá nejmodernější technologie, které zajišťují spolehlivou a cenově výhodnou výrobu zdravotnických pomůcek, navrhovaných na míru potřeb jednotlivých zákazníků. Společnost AnyoneGo tvoří dvě divize, které oddělují vývoj pomůcek pro hendikepované osoby a zvířata. Další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.com.