Epizoda vyzdvihuje převratný inteligentní model „továrna jako služba“, který umožňuje nizozemské firmě připravit cestu k chytřejším a udržitelnějším městům.
Společnost Rockwell Automation uvedla krátkometrážní film v produkci BBC StoryWorks Commercial Productions pro společnost DIGITALEUROPE natočený jako součást projektu zkoumajícího vliv digitálních inovací na naše zdraví a životní podmínky.
Série dokumentárních filmů představuje přední společnosti různých průmyslových odvětví a zabývá se skutečnými příběhy o překonávání rozdílů v dovednostech, udržitelných změnách našeho způsobu práce i života a posilování bezpečnosti online prostředí.
Film společnosti Rockwell Automation představuje divákům z celého světa osobnost Marca Bosche, provozního ředitele společnosti Sustainder se sídlem v nizozemském Emmenu. Marco vysvětluje, jak mohou orgány místní samosprávy dosáhnout až 90% úspory energie díky inteligentnímu pouličnímu osvětlení a jak lze prostřednictvím jedinečného výrobního zařízení společnosti Technologies Added docílit flexibility a hromadného přizpůsobení, které jsou nezbytné pro řadu technologií chytrých měst budoucnosti.
Souběžně se záběry z výroby popisuje generální ředitel společnosti Technologies Added, Joris Bisschop, digitální technologickou páteř společnosti Rockwell Automation, která podporuje inovativní přístup společnosti k modelu „továrna jako služba“.
„Tento projekt ukazuje, co všechno je možné díky lidské vynalézavosti podpořené digitálními technologiemi,“ prohlásil Mark Bottomley, regionální viceprezident pro strategický rozvoj a obchodní specialisty společnosti Rockwell Automation. „Průmyslová digitální transformace přináší lepší způsob života a práce v udržitelnějším světě a já jsem nesmírně hrdý na to, že společnost Rockwell Automation pomáhá našim zákazníkům docílit pozitivních výsledků.“
Cecilia Bonefeld-Dahl, generální ředitelka společnosti DIGITALEUROPE, při uvedení série poznamenala: „Jsme pyšní na to, že můžeme zahájit sérii, která brilantním způsobem ilustruje digitální transformaci, jíž jsme dnes svědky po celé Evropě. Pochopíme-li závazek a úsilí, které jsou vyžadovány od digitálních inovátorů při hledání řešení společenských výzev, zvýšíme tak povědomí o této problematice a podpoříme vytvoření vhodného prostředí pro rozvoj inovací a spolupráce.“
Projekt #DigitallyEnlightened provází také podcast vedoucích pracovníků společnosti Rockwell Automation, Marca Bosche a Jorise Bisschopa, v němž s technickým ředitelem společnosti Rockwell Automation UK, Mikem Loughranem, do hloubky probírají veškeré informace. Ve své diskusi se zabývají převratnou digitální transformací, jejím dopadem na obchodní modely a na základě příkladu společností Sustainder a Technologie jejím potenciálem podpořit inteligentnější a udržitelnější život ve městech.
„Náš model ‚továrna jako služba‘ se ukázal být klíčovým při tvorbě nového konceptu inteligentního pouličního osvětlení společnosti Sustainder,“ uvedl Bisschop. „Chytré a sdílené továrny, jako je ta naše, budou brzy běžnou záležitostí a pomohou firmám úspěšně realizovat jejich nápady.“
K dispozici je nyní také příspěvek na blogu Marca Bosche, který nabízí podrobnější přehled řady inteligentních funkcí, které mohou být začleněny do pouličního osvětlení společnosti Sustainder a umožnit tak lepší kontrolu, bezpečnost, flexibilitu a správu veřejných prostranství.
Film k projektu #DigitallyEnlightened, podcast i blog společně nabízejí různé úhly pohledů, kterými mohou lidé zkoumat případovou studii obsahující příklady několika aspektů digitální transformace, jejího převratného dopadu na podnikání, potenciálu změnit veřejnou infrastrukturu chytrého města a její možnosti využívat vlastností flexibilní digitální páteře.
Příběhy společností Rockwell Automation, Technologies Added a Sustainder nabízejí velmi důležitý pohled na to, jakou úlohu hrají inovace a vůdčí role při využívání digitálních technologií k rozšíření lidských možností.
Mark Bottomley na závěr konstatuje: „Změnu ve světě kolem nás neřídí technologie, ale lidé.“